1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Instagram yeni eğlenceli özelliğini kullanıma sundu!

Instagram yeni eğlenceli özelliğini kullanıma sundu!
Instagram yeni eğlenceli özelliğini kullanıma sundu!
0

Instagram sürekli yeni özellikleri deniyor ve test ediyor. Bunların büyük bir kısmını kullanıma sunmuyor olsa da söz verdiği özelliklerin bazılarını bünyesine kattı.

Duyurulan ve yeni gelen Instagram özellikleri

Instagram bir blog yazısıyla kısa süre önce duyurduğu yeni özellikleri kullanıcılara sunduğunu açıkladı. Bunlar arasında Watch Together yani Birlikte izleme özelliği de yer alıyor. Bu özellik siz ve arkadaşlarınız görüntülü sohbet üzerinden canlı olarak IGTV, Reels, TV şovları, filmler ve trend videoları izleyebilirsiniz.
Bu özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler Instagram ya da Messenger‘da bir görüntülü sohbet başlatmak veya Messenger Room sohbeti açmak. Oluşturmuş olduğunuz görüntülü sohbetin sağ alt kısmında yer alan medya simgesine dokunduğunuzda ise önünüze çıkan seçeneklerden birisini seçip birlikte izleyebilirsiniz.

Instagram yeni eğlenceli özelliğini kullanıma sundu!

Bununla birlikte kullanıma açılan bir diğer özellik ise sohbet temaları oluyor. TinyTAN isimli sohbet temasını Instagram ve Messenger’da etkinleştirebilirsiniz.

Vanish Mode yani bir diğer adıyla kaybolan mesajlar özelliği ile beraber artık konuştuğunuz kişi ile mesajlarınızın sohbetten ayrıldıktan sonra kaybolacağına emin olabilirsiniz. Mesaj sayfasını yukarı kaydırdığınızda bu moda direkt olarak geçebilirsiniz. Burada önemli olan detay ise konuştuğunuz kişinin de bu özelliği açması gerektiğidir.

Bu özellik özellik şu an için ABD ve bazı ülkelerde kullanımda fakat yakın zamanda Avrupa’daki diğer ülkelerin de kullanımına açılacağı düşünülüyor. Küresel olarak gelen eğlenceli özellikler arasında ise sohbet temaları, özçekim çıkartmaları, özel emoji reaksiyonları ve animasyonlu mesaj efektleri oluyor.

Bir mesajı göndermek için yazdığınızda sol kısımda bir büyüteç simgesi beliriyor. Bunu kullanarak göndereceğimiz mesajı alevler içinde bırakabilir, kalplerle doldurabilir ya da bir hediye kutusu içinde mesajınızı karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Şu an için açıklanan ve yeni gelen Instagram özellikleri bu şekilde. Bu gelen güncelleme ile artık arkadaşlarınıza ve ailenize Instagram veya Messenger üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve sohbetlerinizde eğlenceli tasarımlar kullanabilirsiniz.

Yorum Yap