1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

iOS’in başarılı kurgu montajı uygulaması LumaFusion, Android’e geldi.

iOS’in başarılı kurgu montajı uygulaması LumaFusion, Android’e geldi.
iOS'in başarılı kurgu montajı uygulaması LumaFusion, Android'e geldi.
0

iPhone ve iPad lerin en başarılı olan video kurgu uygulamalarından LumaFusion, sonunda Android cihazlara geldi. Android ,Chrome OS cihazlar için Beta olarak yayınlandı. Herhangi bir kayıt doldurmadan doğrudan Play Store’dan indirilebilir.

App Store’da 649,99 TL’lik ücretlendirilen LumaFusion, Play Store’da 369,99 TL’lik fiyatı ile birlikte karşımıza çıkıyor. Uygulama şu an Beta aşamasında olduğu nedeniyle yüzde 30 indirim yapılmış. Final versiyon güncellemesi yayınlandığında fiyatlar zamlanacak.
Uygulama, masaüstü programlarda bulunan birçok kurgu montaj özelliklerini barındırıyor. Birden çok video ile çalışma, geçişler oluşturma, videoların görüntü ayarlarını değiştirme, filtreler kullanma ve LUT kullanma gibi özelliklere sahip. Arayüzü ve fonksiyonları ile birlikte profesyonel kullanıcılara hitap ediyor.

Uygulamayı geliştiren Lumi Touch, Android’e neden geç çıktıkları hakkında kısa bir açıklama yaptı. Birden fazla formatta video ,ses bulunan projeleri render edecek motoru geliştirmekte zorlandıklarını söyledi. Birden çok MediaCodec yöneten, kareleri birleştiren ve bunları işleyerek render alan bir OpenGLES tabanlı motor oluşturularak uygulamanın hazır bir hale geldiği açıklandı. Bu aşamada Google ile beraber anlaşma yaptıklarının nın altını çizdi.

LumaFusion, Chromebooklar için büyük bir kazanım olacak zira Chrome OS işletim sistemine Adobe Premier Pro gibi masaüstü uygulamaları kurulamıyor. Düşük donanımlı Chromebook cihazlarda profesyonel kurgu yapmak isteyen kullanıcılar LumaFusion ile bu eksiklikleri giderebilecek.

Yorum Yap