1. Ana Sayfa
  2. Dijital

iPhone 15, Sony’nin en yetenekli kamerasıyla birleşebilir.

iPhone 15, Sony’nin en yetenekli kamerasıyla birleşebilir.
iPhone 15, Sony'nin en yetenekli kamerasıyla birleşebilir.
0

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte iPhone 15 hakkındaki söylentiler hızla çoğalmış durumda. iPhone 15 serisi hakkında ilk elde edilen bilgilerden biri tasarımıyla ilgilidir. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir tweet paylaşımı iPhone 15 serisinin yeni bir çerçeve tasarımına sahip olacağını iddia etmiştir. İddiaya göre önümüzdeki sene tanıtılacak serinin arka köşeleri artık kare değil, yuvarlak olması bekleniyor.

iPhone 15 kamerası, aşırı pozlamayı azaltarak fotoğraf kalitesini artıracaktır.

Nikkei Asia’ya tarafından hazırlanan yeni bir rapor cihazın kamerasına dair ilk bilgileri ortaya çıkarmış bulunuyor. Sony’nin mevcut kameralardan iki kat daha yetenekli kamerası ile donatılacak cihazın kamerası, doygunluk sinyal seviyesini ikiye katlanacaktır. Akım sensörlerinin iki katı ışık toplama kapasitesine sahip olacağı anlamına gelen bu sensör, teorik olarak gürültüyü azaltmaya ve dinamik aralığını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.
Rapor, Sony’nin en yeni sensör teknolojisinin foto diyotları ve transistörleri ayrı alt tabaka katmanlarına yerleştirerek sensörün ayrılmış katmana daha fazla fotodiyot eklemesine olanak tanıyan yeni bir yarı iletken mimarisi kullandığını açıklanmakta. Ayrıca Sony’nin, bu sensör teknolojisini sadece Apple telefonlarında değil diğer marka telefonlarında da kullanması beklenmekte.

Kamera sensörünün gelişimi hakkında şimdiye kadarki en büyük gelişmeyi iPhone 15 Pro’da görme ihtimali var. Çünkü söylentilere göre cihaz, Apple’ın 90 derecelik ayna sistemiyle daha fazla optik yakınlaştırma sağlayabilen ilk periskop lens ile piyasaya sürülecektir.

Yorum Yap