1. Ana Sayfa
  2. Mobil

iPhone SE 4 çentikli tasarım ile geliyor: iPhone XR’a benzeyecek.

iPhone SE 4 çentikli tasarım ile geliyor: iPhone XR’a benzeyecek.
iPhone SE 4 çentikli tasarım ile geliyor: iPhone XR'a benzeyecek.
0

Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young, dördüncü nesil iPhone SE modeline yönelik beklentileri yeniden ele aldı. Apple’ın planlarına ilişkin güvenilir bilgiler sağlayan Young, akıllı telefonun 6.1 inç LCD ekranı ve çentikli tasarımla karşımıza çıkacağını öne sürüyor.

Şu an için iPhone SE 4’ün Face ID özelliğine sahip olup olmayacağı belirtilmedi. Ancak bunun yerine maliyeti düşük tutmak için önceki modellerde olduğu gibi Touch ID teknolojisine yer verileceğine dair iddialar bulunuyor. Cihazın tasarımı büyük olasılıkla iPhone XR’a benzeyecek.

iPhone SE 4 çentikli tasarım ile geliyor: iPhone XR'a benzeyecek.

Apple’ın tam ekran tasarıma geçiş yapması sonucu cihazın alt çerçevesinde yerleşik olan Touch ID sensörüne sahip Ana Ekran tuşu için yer kalmayacak. Birden fazla kaynak şirketin yeni nesil iPhone SE’de Touch ID sensörünün iPad Air ve iPad mini’de olduğu gibi güç tuşuna yerleştireceğini söylüyor.
Ross Young daha önce de doğru öngörülerde bulunmuştur. Deneyimli analist özellikle iPhone 14 Pro’nun yeni çentiği ve iPhone 14 Plus’ın gecikmeli olarak piyasaya sürüleceği hakkında önemli bilgiler veriyor.

Yorum Yap