1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

İsrail’de Blockchain tabanlı dijital devlet tahvili.

İsrail’de Blockchain tabanlı dijital devlet tahvili.
İsrail’de Blockchain tabanlı dijital devlet tahvili.
0

Blockchain teknolojisinin birçok farklı alanda kullanılmaya başlaması bu teknolojisinin büyük hızla gelişmesini sağladı. Birçok ülkede Blockchain kullanmaya başladı. Son olarak İsrail Maliye Bakanlığı ve Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), Blockchain tabanlı bir dijital devlet tahvili çıkarmak üzere hazırlanıyor.
Hükümet ve TASE, dijital tahvillerin ticareti ve aktarımı için akıllı sözleşmeler üzerinden işlemler yürütecekler. Tokenizasyon işlemleriyle birlikte ağı desteklemeyi düşünen hükümet, altyapı şirketleri Fireblocks ve VMWare‘den destek alacak.

Canlı ortamlarda yürütülecek testler elektronik cüzdan sisteminde çalışacak. Dijital devlet tahvillerini satın alan kullanıcılar, hükümetin oluşturduğu cüzdan yardımıyla ticaret yapabilecek. Aynı zamanda cüzdan, tahvillerin tutulması ve saklanması için güvenilir bir platform halinde çıkacak.
İsrail Hükümeti konuyla ilgili olarak şu şekilde bir açıklama yaptı:
“Mevcut proje, bu yeni dünyaya yolculuğu başlatıyor ve yolun aşağısındaki diğer geleneksel mekanizmaların yükseltilmesi için temel görevi görecek ilk ve önemli dayanak sağlıyor”

Yorum Yap