1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

JP Morgan’dan kararlı Bitcoin tahmini: 13 bin dolara düşebilir.

JP Morgan’dan kararlı Bitcoin tahmini: 13 bin dolara düşebilir.
JP Morgan'dan kararlı Bitcoin tahmini: 13 bin dolara düşebilir.
0

Hacim bakımından en büyük kripto para borsalarından FTX te yaşanan kriz, kripto para piyasasını sarsmış bir durumda. Olmayan varlıklarla borçlandığı ortaya çıkan FTX’i önce Binance satın alarak likidite sorununu çözeceğini belirtmiş sonrasında Binance bu satın almadan vazgeçmişti. Bu gelişmeyle Bitcoin fiyatı 15.685 dolara kadar düştü.

Finans dünyasının önde gelen kuruluşlarından JP Morgan, kripto paralar için teminat riski çağrısını duyurdu. Bitcoin’in fiyatı hakkında bir tahminde bulundu.
JP Morgan analistleri, FTX krizi nedeniyle Bitcoin’in öncelikle potansiyel üretim maliyeti olan 15 bin dolar seviyesine düşeceğini ardından 13 bin dolara kadar inebileceği yönünde tahminde bulundu. FTX deki krizin benzerinin diğer kripto para borsalarında da yaşanabileceği söylendi.
asagidaki krizlerin yanı sıra enerji maliyetlerindeki artış nedeniyle artan madenciler maliyetlerine vurgu yaptı. Madenciler, işletme maliyetlerini karşılamak için Bitcoin Lerini likide etmek zorunda kalıyor. JP Morgan’dan yayınlanan raporda, “Şu anda Bitcoin üretim maliyetleri 15.000 dolara ulaştı. Bitcoin’in yaz aylarında öngörülen 13.000 dolarlık dip seviyesine tekrar indi. bunla beraber muhtemel” ifadelerine yer verildi.
Bitcoin fiyatı dün akşam 15.682 dolara kadar indi. En son Kasım 2020’de 15 bin dolar seviyesine kadar görmüştü. Şu sıralar ise 16.450 dolar seviyesinde seyrediyor. Bitcoin, son 7 gün içerisinde 21.445 dolara kadar yükselmişti ancak bu seviyeden düşüşü baya hızlı oldu.

Yorum Yap