1. Ana Sayfa
  2. Yatırım

İstanbul merkezli kedi ve köpek maması markası olan Kito, Serkan Ömerbeyoğlu ve Zeta Investment’tan 5.5 milyon TL yatırım aldığını açıkladı!

İstanbul merkezli kedi ve köpek maması markası olan Kito, Serkan Ömerbeyoğlu ve Zeta Investment’tan 5.5 milyon TL yatırım aldığını açıkladı!
0

Kedi ve Köpek maması markası Kito, bireysel yatırımcı olan Serkan Ömerbeyoğlu ve Zeta Investments şirketinden 5.5 milyon TL yatırım aldığını açıkladı.

 

2021’den bu yana hizmet veren Kito, bireysel yatırımcı olan Serkan Ömerbeyoğlu ve yatırım şirketi olan Zeta Investments’tan aldığı toplam 5.5 milyon TL’lik yatırımla evcil hayvan maması endüstrisinde teknolojik ve geleneksel yaklaşımları birleştirerek katkısız, taze ve kaliteli ürünler üretmeyi, sağlıklı mama satışını globalde yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Kito, geleneksel kuru mamanın yanı sıra evcil hayvanlar için konserve mamanın yanında birçok farklı besin üretiyor. Bunların başında taze evcil hayvan mamaları gelirken, doğal çiğneme ürünleri, kurabiyeler ile kedi ve köpekler için gıda takviyeleri de bulunuyor. Tarım Bakanlığı onaylı üretim tesislerindeki tüm ürünleri, uzun soluklu Ar-Ge çalışmalarının sonucunda üreten girişim, tüm süreci İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veterinerlik Fakültesi bünyesindeki veteriner hekimlerinin danışmanlığında gerçekleştiriyor. Hammadde olarak, Karkas Çiftliği’nin antibiyotik ve GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) kullanmadan üretilmiş etlerini kullanarak, hem çiğneme hem de taze mama alanlarında kategorisindeki diğer üreticilerden ayrışıyor.

Aldıkları yatırımın etkisiyle sadece yurt içinde değil, yurt dışında da satışlara başladıklarının altını çizen Kito Kurucu Ortağı Alper Çağdaş, yatırımla birlikte Dubai ve İrlanda ile yurt dışı satışlarına başladıklarını; Avrupa ve Amerika başta olmak üzere, başka coğrafyalarda da faaliyet göstermek için 2022 sonunda bir yatırım turuna daha çıkmayı planladıklarını söyledi.

Yatırım süreciyle ilgili değerlendirmede bulunan Kito Kurucu Ortağı Cem Üster ise Serkan Ömerbeyoğlu ve Zeta Investments’den aldıkları 5.5 milyon TL’lik yatırımla sağlıklı ve doğal mama üretimini çeşitlendirip artırarak hem yerel pazarda hem de globalde büyümeyi hedeflediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap