1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Koroplast, halka arz ediliyor!

Koroplast, halka arz ediliyor!
0

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından halka arz süreci onaylanan Koroplast Temizlik Ambalaj Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.  şirketi, Yapı Kredi Yatırım öncülüğü ile halka arz oluyor. Tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmayı motto olarak kabul eden Koroplast’ın hisseleri 20-22 Temmuz tarihlerinde taleplere açık olacak. 4,68 kuruştan talepleri karşılaması bekleniyor.
1981 yılında kurulan marka, 2017 yılı itibari ile Korozo Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinden ayrılarak ayrı bir şirket olarak yoluna devam etmişti. Türkiye’nin ilklerine öncülük eden firma çıkardığı ürünler ile pek çok adından söz ettirmişti. İlk çöp torbası ve poşet tarzı ürünleri ile mutfakta işleri kolaylaştıran ürün yelpazesine sahip. Kloroplast, halka arz için SPK’ya başvuru yaptı ve onaylandı.

Koroplast Genel Müdürü Bekir Türkoğlu yaptığı açıklamalarda şunlara değindi; “Çöp torbası kategorisinde Türkiye’nin öncüsü olan, birden fazla ilke adım atarak inovatif ve kaliteli ürünleri bünyesinde barındıran lider bir markayız.  2020 yılı ciromuz 279 Milyon TL iken 212 yılında ise yüzde 26 büyüyerek 407 Milyon TL ciroya ulaştık. Gelişen teknolojilere uygun üretim tesisimiz ile 15.500 ton üretim kapasitesine firma olarak sahibiz. Ar-Ge yatırımlarımıza öncelik verip ürünlerimizi her daim geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Koroplast’ın Sektörde Büyüklüğü Nedir?

Koroplast, “Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 164. Sırada bulunan firma. Aynı zamanda Ortadoğu ve Avrupa’nın lider ambalaj üreticileri arasında. 1981 yılında kurulduğunu bahsetmiştik. 1760 civarı çalışanı olduğu tahmin edilmektedir. 1980 yılları arası ilk kez çöp torbası üretimi yapmıştırlar. Korozo Ambalaj tarafından kurulan bir ambalaj şirketidir. Firma, tüm gelirleri Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na (KEDV) bağışlanmak üzere Kadın Aklı Hep Farklı Hayatı Kolaylaştıran Fikirler isimli bir kitap çıkarmıştır.

Koroplast Reklam Filmi;

Yorum Yap