1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Kripto para borsası FTX’e yönelik soruşturmadan yeni detaylara yer verildi.

Kripto para borsası FTX’e yönelik soruşturmadan yeni detaylara yer verildi.
Kripto para borsası FTX'e yönelik soruşturmadan yeni detaylara yer verildi.
0

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Teksas’ın menkul kıymetler düzenleyicisi TSSB tarafından soruşturulmakta. TSSB’nin başlattığı soruşturma, düzenleyicilerin kripto para endüstrisine yönelik faaliyetlerinin bir başka adımını da oluşmakta.

Henüz yaptırımlık bir sonuç yok.

İflas eden kripto lending şirketi Voyager’ın varlıklarının, FTX tarafından satın almanın durdurulmasını isteyen Teksas düzenleyicisi, FTX hakkında başlattığı soruşturma da henüz yaptırımlık bir sonuç ortaya çıkmadığını belirtti.

Kripto para borsası FTX'e yönelik soruşturmadan yeni detaylara yer verildi.

Teksas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu’nun İcra Bölümü Müdürü Joseph Rotunda, soruşturma ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi: 
“Bu, yalnızca soruşturmanın açıldığını belirten bir bildiri. Bilgi toplamaya devam etmekteyiz.”

Rotunda’nın bir FTX hesabına kaydolabildiğini, bunun üzerinden bir getiri elde edebildiğini, şirketin eyalet ve federal mali yasalara uygun olmayabileceğini söyledi. Ancak Rotunda, henüz iddialarda bulunmaya hazır olmadığını belirtti. 

Ayrıca söylemek gerekirse katıldığı panelde FTX US’in yöneticisi Ryne Miller‘ın da olduğunun hatırlatılması üzerine Rotunda ayrıca, “İcra davalarını dosyalamayı sevmiyorum. Bir telefon görüşmesi ile çözülebilecek icra takibiyle meseleleri çözmek istemiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorum Yap