1. Ana Sayfa
  2. Finans

Kripto paraları en fazla Türkler benimsiyor.

Kripto paraları en fazla Türkler benimsiyor.
Kripto paraları en fazla Türkler benimsiyor.
0

Kripto para piyasasına olan ilgisi nedeniyle sahiplenme olarak Türk halkının Avrupa ortalamasının üzerinde olduğu bilinmekte. İnternet kullanıcıları arasında ise Türkiye dünya ortalamasının daha üzerinde.

Kripto paralara en çok Türkler ilgi gösteriyor.

Global Overview tarafından yapılan bir araştırmaya göre, internet kullanıcıları arasında kripto paraları en fazla benimseyen ülke Türkiye’dir. Yüzde 25.8 ortalaması ile dünya ortalamasının iki katından daha fazla.
Normal kullanıcılar arasında da zaten Türkiye’nin oranı oldukça yüksektir. Sosyal medyada sayısız Türk kripto para fenomeni milyonlarca takipçisi ile projelerin peşinde koşmakta. Hot, Ceek, Raca gibi pek çok kripto para projesinde Türkler ilk sıradadır. Yine sayısız projede mutlaka bir Türkçe Telegram veya Discord grubu yer almakta.

Türkiye’nin ardından yakın ortalama ile Arjantin gelirken Filipinler, Tayland, Nijerya, Brezilya daha yüksek farklarla geride kalmakta. İlk onda Avrupa ülkesi olarak sadece Hollanda yer alırken onbeşinci sıradan itibaren yavaş yavaş Batılı ülkelerin de listeye girdiği görünmekte.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap