1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

macOS Steam Deck üstünde çalıştırıldı.

macOS Steam Deck üstünde çalıştırıldı.
macOS Steam Deck üstünde çalıştırıldı.
0

Mac bilgisayarları için özel olarak tasarlanan macOS işletim sistemi, uzun yıllardır farklı projelerle Mac olmayan bilgisayarlara port edilmekte. Özellikle Hackintosh projesi, birçok marka bilgisayarın macOS işletim sistemine sahip olmasına izin veriliyor. Görünüşe göre bu yılın popüler konsolu Steam Deck de macOS işletim sistemini çalıştırmak.

VirtualBox üzerinden çalışıyor.

macOS Steam Deck üstünde çalıştırıldı.

Popüler oyun konsolu Steam Deck, x86-64 mimarisinde işlemcisi ve Linux tabanlı işletim sistemi ile birçok açıdan bilgisayar olarak da kullanılabilir. Bu doğrultuda birçok “sanal makine” uygulamalarını çalıştırabilen Steam Deck, bu sayede macOS Catalina işletim sistemi ile çalıştırılmıştır.
Reddit üzerinde Lampa183 isimli kullanıcı, popüler sanallaştırma uygulaması VirtualBox ile macOS Catalina 1.15.3 işletim sistemini Steam Deck üzerinden çalıştırmıştır. Kullanıcı, sistemi nasıl çalıştırdığını söylemedi ancak macOS işletim sistemi, sanal makinelerde bile oldukça zor çalıştırıldığından kullanıcının bu proje için ciddi emek harcadığı iddia ediliyor. Lampa183, macOS’un Steam Deck üzerinde nasıl çalıştığını göstermek için bir video yayınlamadı fakat sistemin normal bir performans düzeyinde çalıştığını dile getirdi.

Yorum Yap