1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Makyajlı 2023 Volkswagen ID 3’ün çizimleri yayınlandı.

Makyajlı 2023 Volkswagen ID 3’ün çizimleri yayınlandı.
Makyajlı 2023 Volkswagen ID 3'ün çizimleri yayınlandı.
0

Volkswagen ID.3, Alman otomotiv devinin tamamen elektrikli araç markası olma yolundaki en önemli adımlarından bir tanesidir. 2019 yılında tanıtılan elektrikli hatchback’in yenilenme zamanı gelmiş bulunuyor. Bu kapsamda, 2023 Volkswagen ID.3’e ilişkin ilk resmi ipuçları da yayınlandı.

Alman üretici, 2023 model ID.3’ü ikinci nesil olarak tanıtıyor ancak iç ve dış tasarımdaki değişikliklere bakılırsa bu daha çok makyaj operasyonu gibi görünüyor. Ön tarafta dikey hava girişlerine sahip tamponuyla daha sportif bir görüntü çizen elektrikli modelin stop grubundaki LED grafiklerin de güncellendiğini görebiliriz.
2023 Volkswagen ID.3’ün iç mekânında gövde tasarımına göre daha büyük değişiklikler bizleri beklemekte. Bu alanda malzeme kalitesinin artırıldığı belirtmekte. Zira konsolun orta katmanında ve kapı içlerindeki dikişleri çizimlerden dahi görebiliriz. Havalandırma menfezleri de yeniden tasarlanmış gibi duruyor.

Makyajlı 2023 Volkswagen ID 3'ün çizimleri yayınlandı.

Ayrıca yeni ID.3’ün standart ekipmanları da elden geçirilmiştir. Merkezdeki dokunmatik ekranın boyutu 10 inç’ten 12 inç’e (30.5 cm) yükseltilirken çıkarılabilir bagaj havuzu ve iki adet bardaklığa sahip orta konsol da denkleme dahil edilmiştir. Öte yandan, Volkswagen, direksiyon üzerinde fiziksel tuşlara geri döneceğini söylemesine rağmen ID.3’teki dokunmatik tuşlar değişmemiş gibi gözüküyor.

2023 Volkswagen ID.3’ün yazılımı da sistem performansını iyileştirecektir ve OTA güncelleme desteği alabilecek şekilde elden geçirilmiştir. Yeni modelde “tak ve şarj et” ve “akıllı elektrikli araç rota planlayıcı” gibi fonksiyonlarla şarj deneyiminin daha basit ve rahat hale getirildiği söyleniyor.

Tüm bunlara ek olarak Volkswagen, elektrikli hatchback modelinin yeni versiyonunda  son nesil tam entegre sürüş destek sistemleri kullanıldığını dile getiriyor. Yarı otonom sürüş sistemini diğer araçlardan gelen bulut verileriyle harmanlayan “Travel Assist with Swarm Data” ile hafıza fonksiyonuna sahip “Park Assist Plus”, bu gelişmiş sistemlere örnek gösterebiliriz.

Makyajlı 2023 Volkswagen ID 3'ün çizimleri yayınlandı.

Yeni Volkswagen ID.3, 43.995 eurodan başlayan fiyatlarla Almanya’da ön siparişe açılmış durumdadır. Life, Business, Style, Max ve Tour isimli donanım seviyeleri ile tercih edilebilen modelin teslimatları biriken siparişler nedeniyle 2023’ün son çeyreğine kadar başlamayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap