1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Microsoft, Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e ekleneceğini doğrulandı.

Microsoft, Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e ekleneceğini doğrulandı.
Microsoft, Call of Duty'nin Xbox Game Pass'e ekleneceğini doğrulandı.
0

Geçtiğimiz aylarda oyun dünyasında büyük bir yatırıma imza atarak Activision Blizzard’ı satın alan Microsoft, Sony cephesinden gelen ciddi eleştirilere maruz kalmıştır. Bugün Xbox CEO’su Phil Spencer, yeni anlaşma ve Call of Duty’nin geleceği hakkında yeni bilgiler yayınladı.

Oyunlar Game Pass sistemine eklenecek.

Belirtilenlere göre The Verge’s Decoder ile yapılan röportajda Phil Spencer, ”Call of Duty’nin Playstation platformunda kalması konusunda son derece kararlıyız. İnsanlar bundan endişe etmekte. Bu oyunları Game Pass’e eklemeyi taahhüt etmekteyiz. Bu sayede insanlara bu oyunları nasıl oynamak istedikleri konusunda daha fazla seçenek sunacağız’’ açıklamasında bulunmuştur.

Microsoft, Call of Duty'nin Xbox Game Pass'e ekleneceğini doğrulandı.

Anlaşmanın sonuçlanması halinde, Call of Duty’nin Playstation varlığı için herhangi bir Game Pass zorunluluğu taşıyamayacağını belirten Spencer, Sony ile uzun vadeli bir anlaşma yapmaya istekli olduğunu ancak “sonsuza kadar” yazan bir sözleşme fikrinin biraz aptalca olduğunu belirtti. 
Bir önceki düzenleme, Call of Duty’nin 2027 yılına kadar Playstation cephesinde kalacağını garanti etmekteyiz. Ancak Microsoft, Call of Duty’nin kaldırılmaması ve Sony’nin endişeleri sebebiyle yeni sözleşmeye açık görünüyor. Günümüzde Activision Blizzard anlaşması, birçok ülkede yer alan düzenleyici kurumlar tarafından incelenmeye devam etmekte.

Yorum Yap