1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Microsoft, watchOS’i güvensiz buldu: Uygulama desteği kalktı.

Microsoft, watchOS’i güvensiz buldu: Uygulama desteği kalktı.
Microsoft, watchOS'i güvensiz buldu: Uygulama desteği kalktı.
0

Bir üçüncü parti uygulama daha watchOS App Store’dan kaldırıldı. Bu kez Microsoft, iki adımlı doğrulama uygulaması Microsoft Authenticator’ın artık Apple Watch ile çalışmayacağını bildirdi.

Microsoft: watchOS, güvenlik standartlarımıza uymuyor.

Microsoft, destek sayfasında Ocak 2023 itibarıyla Microsoft Authenticator iOS uygulamasına gelecek güncellemenin ardından watchOS desteğinin kesileceğini açıklanmıştır. Apple Watch kullanıcıları artık uygulamayı saatleri üzerinden kullanamayacaklar.

Microsoft, watchOS'i güvensiz buldu: Uygulama desteği kalktı.

Şirket, watchOS uygulamasını kullanımdan kaldırma kararının Apple Watch işletim sisteminin Authenticator güvenlik özellikleriyle uyumsuz olmasından kaynakladığını iddia edilmekte. Microsoft, saatlerinde hâlâ uygulamayı tutanlara silmeleri yönünde uyarıda bulunmuştur. Uygulama desteğinin watchOS ile sınırlı olduğunu, iPhone ve iPad’de kullanılmaya devam edilebileceğini söyleyelim.
Kullanıcıların Microsoft hesaplarına ve desteklenen uygulamalara kolayca giriş yapmasını sağlayan, aynı zamanda tek sefer kullanımlık kod üreterek sms bekleme durumundan kurtaran Microsoft Authenticator, App Store’da ücretsiz olarak indiriliyor. iOS 14 ve üzeri çalıştıran cihazları destekliyor.

Yorum Yap