1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Moda ve Güzellik Sektöründe Artırılmış Gerçekliğin Etkileri

Moda ve Güzellik Sektöründe Artırılmış Gerçekliğin Etkileri
0

ModiFace kullanıcılarına özel güzellik seviyelerini, cilt kusurlarını ve hangi kozmetik ürünleri kullanması gerektiğini gösteren bir teknoloji geliştirdiğini genel olarak biliyoruz. Parham Aarabi tarafından kurulan şirket Modiface, bu deneyimi yaratmak üzere manuel bir şekilde 22 binden fazla yüz görseli eklediğini gösterdi. Şirket daha sonrasında L’Oreal tarafından satın alındı.

Moda sektöründe ise mağaza içi tüketici deneyimini kökten değiştirmek isteyen şirket MemoMi ise Memory Mirror® isimli bir artırılmış gerçeklik aynası geliştirdi. Bu sayede tüketiciler, ürünleri sanal olarak deneyebiliyor ve profilleri, tarzları ve tercihlerine bağlı olarak öneriler alıyor. Bu iki örnek de gördüğümüz gibi artırılmış gerçeklik yani AR‘ın kullanım alanlarından ikisini gösteriyor. Yaratıcılık ve  teknoloji ile  buluşan uygulamaların şirketlerin dönüşüm oranlarını ve marka değerlerini artırdığınıda görüyoruz.
Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Ürünlerinizi Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile buluşturalım ve müşterileriniz  sitenizde bulunan ürünleri cep telefonlarının kamerasından evinde görsün! Ürünü evinde gören müşterileriniz ürün ve firmanız arasında doğrudan bir bağ oluşturur. Ayrıca iptal & iade oranları ciddi anlamda düşer!

Artırılmış gerçeklik ve yazılım konusunda destek almak için 07Pixel‘i tercih edebilirsiniz!

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap