1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Nestlé, PassaTempo markası ile beraber çocuklara ‘İşaret Dili’ öğretiyor.

Nestlé, PassaTempo markası ile beraber çocuklara ‘İşaret Dili’ öğretiyor.
Nestlé, PassaTempo markası ile beraber çocuklara 'İşaret Dili' öğretiyor
0

Nestlé’nin kurabiye markası olan PassaTempo, çocuklara Brezilya İşaret Dili’nin heceleme yöntemlerini öğretiyor.
Nestlé’nin PassaTempo kurabiyeleri çocuklara “Brezilya İşaret Dilinde” nasıl heceleneceklerini öğretiyor. PassaTempo, ülkede uzunca süredir varlığını sürdüren tanınmış bir Brezilya bisküvi markası. PassaTempo’yu diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliği ise, çocukların gelişimi için bol miktarda enerji, çinko ve kalsiyum gibi besin maddeleri içeriyor olması. Ambalajlarda yer alan dikdörtgen şeklindeki kurabiyelerde genellikle maymun ve diğer hayvanların vektörel çizimleri yer alıyor. Tuval şeklindeki bu bisküvilerin yeni fikirlere yol gösterdiğini söyleyebiliriz.

Şimdi, Nestlé’nin sahibi olduğu PassaTempo, çizimlerin yer aldığı bu bisküvileri, farklı türden görsel bilgileri canlandırmak için kullanıyor: Língua Brasileira de Sinais’in kısaltması olarak da bilinen Libras veya Brezilya İşaret Dili.

markası ile beraber çocuklara 'İşaret Dili' öğretiyor

Üretilen yeni bisküvilerde bir harf ve o harfin işaret dilindeki karşılığı olan elin duruş şeklinin çizimi yer alıyor. Bu şekilde çocuklar, harflerin yazılı olduğu kurabiyelerden kelimeler üreterek kelimeleri veya isimleri heceleyebilir ve bu sayede işaret dili hakkında yeni bilgiler öğrenebilirler.
Her ne kadar, İşaret Dili’ni öğretmeye yönelik yapılan bir hamle olsa da, üretim süreçlerine bağlı olarak, bisküvi ambalajlarında tüm harflere yer verilmiyor. Bu soruna alternatif bir çözüm olarak şirket, ebeveynleri ve eğitimcileri hedefleyen bir web sitesi tasarladı. Bu web sitesinde, ambalajlardan çıkmayan harflerin muadili olarak, bisküvilerin görselleri indirilebilir durumda yer alıyor.

Yorum Yap