1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Netflix, oyun stüdyosu kuruyor!

Netflix, oyun stüdyosu kuruyor!
Netflix, oyun stüdyosu kuruyor!
0

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Netflix, oyun kütüphanesini daha da büyütecek. Yakın tarihli açıklamalarında platformda yer alan oyun sayısının yıl sonuna kadar iki katına çıkacağını duyuran Netflix, şimdi de Finlandiya’nın Helsinki kentinde yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu açıkladı.

Eğlenceli ve ilgi çekici oyunlar üretilecek.

Netflix, oyun stüdyosu kuruyor!

Belirtilenlere göre yeni stüdyo, Netflix tarafından bu yılın başlarında 72 milyon dolara satın alınan Next Games ile beraber sıfırdan hayata geçirilecek. Stüdyonun yönetiminde ise Zynga’da Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı, Electronic Arts’ta Genel Müdür ve Baş Yapımcı olarak görev yapan Marko Lastikka’nın oturacağı biliniyor.
Netflix ayrıca Eylül 2021’de Night School Studio’yu ve geçtiğimiz Mart ayında Boss Fight Entertainment’ı da satın aldı. Yeni kurulacak stüdyonun ”dünya standartlarında bir oyun stüdyosu kurma vizyonunda yeni bir adım olduğunu” dile getiren Netflix, reklamsız ve uygulama içi satın alma olmadan keyifli ve ilgi çekici oyunlar ortaya çıkarmayı hedefliyor. Yeni stüdyo ile birlikte yakında şirketin kanatları altında dört oyun stüdyosu olacağını söyleyebiliriz.

Yorum Yap