1. Ana Sayfa
  2. Girişim

Netflix’e güçlü bir rakip geliyor!

Netflix’e güçlü bir rakip geliyor!
Netflix’e güçlü bir rakip geliyor!
0

YouTube, video akışı platformu için üyelere ücretli abonelik sağlayacağı Channel Store için çalışmalara başladı. Bir süredir canlı yayın hizmetine daha fazla üye kazandırmak isteyen şirket, yeni abonelik hizmeti üzerinde çalışmaya başladı. Wall Street Journal’da yer alan açıklamlara göre YouTube, Channel Store adını verdiği üyelik hizmetini yakında kullanıcılara sunacak. 2020 yılından beri gündemde olan üyelik sistemi, nihayet geliyor.

Netflix’e rakip geliyor: YouTube Channel Store

Google’ın üst kuruluşu Alphabet, eğlence sektöründe hizmet sunan şirketler ile platforma katılma hususunda görüşmelere başladığını açıkladı.Bu konu hakkında açıklama yapan yetkililer, “YouTube’un yeni hizmeti olan Channel Store, akış hizmetleri için çok iyi bir pazarlama imkanı sunacak. Çünkü izleyiciler, YouTube’da ücret ödemeden canlı yayınların ya da filmlerin fragmanlarını izledikten sonra kolay bir şekilde ücretli aboneliğini başlatacak.” dedi.

Netflix’e güçlü bir rakip geliyor!Pandemi dönemiyle beraber başta içerik üreticileri olmak üzere eğlence sektörü hızla gelişti. 2021’de 371 milyar dolar değerine sahip olan video akışı piyasası, bu yıl yaklaşık 473.4 milyar dolara kadar yükseldi.
2022’nin üçüncü çeyreğinde hizmete gireceği beklenen abonelik hizmeti, doğrudan Netflix, Amazon ve Apple gibi şirketlere rakip niteliğinde olacak. Analistler, video akış hizmeti sunan platformların toplamda 600 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu tahmin ediyor.
Bununla beraber, YouTube’un sunacağı hizmetin diğer şirketlere rakip olma ve hatta onları geçme potansiyeli olduğunu belirtiliyor. Statista’ya göre platformun dünya çapında yaklaşık 2,6 milyar üyesi var.
YouTube’un bu hizmetinin başlangıçta ABD’de kullanıma sunulacağı, ancak küresel olarak da tanıtılacağı belirtiliyor. Video akış hizmetinin dünya çapında kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında şuan bir bilgi yok.

Yorum Yap