1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

McDonald’s’tan “Olmayan burger” kampanyası!

McDonald’s’tan “Olmayan burger” kampanyası!
0

McDonald’s, İspanya’da meydana gelen yangınlar nedeniyle bölgede kullanılamaz hale gelen çiftliklere destek olmak amacıyla “olmayan burger” kampanyası başlattı.

3aa5de94-a5dd-4811-8754-65a843115cf8_1920x520_LHQPS+(2)

Geçtiğimiz haftalarda İspanya’nın doğu eyaleti olan Valensiya’da çıkan yangınlarnedeniyle, bölgede bulunan çok sayıda çiftlik kullanılamaz hale gelirken 47 bin dönümlük arazi de kül oldu.
McDonald’s da yangınlar sebebiyle kül olan ve tedarik zincirinin önemli bir parçası olan çiftliklere destek olmak için sembolik bir burger tasarladı. Yalnız 1 euro karşılığında müşteriler, önümüzdeki üç hafta boyunca McDonald’s lokasyonlarından var olmayan “Hamburger That Could Not Be” siparişi verebilecekler. Olmayan burgerlerden elde edilen gelir ise yangından etkilenen tüm tarım işçilerinin kayıp hasadının bir kısmını ödemek için kullanılacak.

McDonalds

Hamburger That Could Not Be menüsü, eğlenceli ambalajlardan uzak, kömür rengi bir kutu tasarımıyla sunuluyor. McDonald’s İspanya’nın yürüttüğü insani yardım girişimi olan Big Good’un markalaşmasıyla beraber “The Hamburger That O Could Not Be” metnine damgalanmış olarak geldi.

McDonald’s İspanya başkanı Luis Quintiliano, “Bir şirket olarak görevimiz, hizmet verdiğimiz topluluklara olabildiğince yakın olmak ve hatta böyle zor zamanlarda daha da yakın olmaktır” açıklamasında bulunurken herkese bu kampanyaya katılmaları için çağrıda bulundu.

Yorum Yap