1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Paycell, Almanya’da ofis açtı: Avrupa’da hizmet verecek.

Paycell, Almanya’da ofis açtı: Avrupa’da hizmet verecek.
Paycell, Almanya'da ofis açtı: Avrupa'da hizmet verecek.
0

Paycell, Almanya’nın Stuttgart şehrinde ofis açarak Avrupa’daki faaliyetlerini başlatıyor. Paycell Europe ismindeki yeni şirket ile Avrupa’daki müşterilere dijital ödeme, dijital cüzdan ve uçtan uca finansal hizmetleri sunulacak. Şirket ayrıca Alman Solaris şirketiyle iş birliği yaparak, dijital finans çözümlerinin kapsamını ve portföyünü artıracaktır.

Paycell Europe isimli yeni şirketin ilk hizmeti uluslararası para gönderimi ve alımı olacaktır. Sonraki etaplarda dijital cüzdan, yatırım, kart ve kredi hizmetleri sunulacaktır. Blockchain tabanlı kripto varlık hizmetleri de suncaktır.
Paycell’in Avrupa ofisi, Stuttgart’taki de:hub (Digital Hub Initiative) merkezinde açıldımıştır. Burada akıllı ürünler, mobilite, endüstri 4.0 üzerine çözümler sunan 40’ın üzerinde şirket ve startup faaliyet göstermekte.

Paycell daha önce de TOGG ile iş birliği yapmıştır. Avrupa’daki müşteriler, yerli otomobilin yurt dışında satışa sunulmasının ardından Paycel Europe ile araç içerisinde ödeme yapabilecek.

Paycell, Almanya'da ofis açtı: Avrupa'da hizmet verecek.

Paycell’in Avrupa yolculuğuna ilişkin açıklamalarda bulunan Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz, şunları dedi:

“Sınırların her geçen gün ortadan kalktığı finans ekosisteminde Paycell ile hem kullanıcı beklentilerini en doğru şekilde karşılamak hem de techfin sektöründeki konumumuzu büyütmek için faaliyet alanlarımızı genişmekteyiz. Avrupa pazarına Stuttgart’ta açtığımız ofiste, Paycell Europe şirketimiz ile güçlü bir giriş yapmaktayız. Türkiye’nin mühendisleri tarafından geliştirilen dijital ödeme platformu Paycell’in Avrupa’da uzun soluklu yer edinmesi için yatırımlarımızda bu bölgeye odaklanarak Ar-Ge çalışmalarımızı da Avrupa sınırlarına taşımış olmaktayız. Bu kapsamda da ofisimizi Avrupa’nın önemli dijital inovasyon merkezlerinden biri olan de:hub’ta açıldı. Yenilikçi ve kapsayıcı ürün ve servislerimizle sadece Almanya’ya değil, tüm Avrupalı kullanıcılara entegre olabilecek dijital bir altyapıya sahibiz. Paycell’in bu atılımını hem ülkemiz hem de bölgesel pazar için önemli görmekteyiz.”

Paycell’in Solaris ile yaptığı işbirliğine de değinen Osman Yılmaz, “Almanya pazarına girerken neo-bankacılık alanında en uygun çözüm ortağını aradık ve Avrupa’da sektörünün lideri Solaris’le ilerlemeye karar aldık. Solaris, sektörünün en iyi finansal çözüm sağlayıcı kurumlarından biri olmanın yanı sıra dünya devi şirketlere verdiği farklı hizmetler sayesinde elde ettiği bilgi birikimini de Paycell ile paylaşacaktır. İş birliğimiz her iki kuruma da hayırlı olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorum Yap