1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Pixel 7 a’dan ilk görsel geldi: Pixel 6a’nın neredeyse aynısı.

Pixel 7 a’dan ilk görsel geldi: Pixel 6a’nın neredeyse aynısı.
Pixel 7 a'dan ilk görsel geldi: Pixel 6a’nın neredeyse aynısı.
0

Android telefonların nasıl olması gerektiğini göstermek için Pixel markasını kuran Google, son senelerde bu seride birçok başarılı telefon üretti. Bu markada uygun fiyatlı telefonlar da üreten firma, gelecek yıl Pixel 7a’yı tanıtacak. Geçtiğimiz haftalarda gelen teknik sızıntıların ardından şimdi ise cihazdan ilk görsel geldi.

Pixel 7’ye oldukça benziyor.

Mobil teknoloji dünyasında sızıntıları ile bilinen @OnLeaks, XDA Developers üzerinden Pixel 7a’nın ilk resmini paylaştı. Cihazın beyaz renkli versiyonunu gözler önüne seren görsel, Pixel 6a ve Pixel 7’ye oldukça fazla benzeyen bir cihaz gösteriyor. Ayrıca Smartprix Den gelen bilgilere göre Pixel 7a’nın boyutu Pixel 6a ile neredeyse aynı.
Fakat ürünün kamera haznesi, Pixel 6a’nın aksine metal bir alaşımdan yapılmış ve cihazda Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Dan daha kalın çerçevelere yer verilmiş. Muhtemelen mayıs ayında düzenlenecek ve I/O Geliştirici Konferansı’nda tanıtılacak Pixel 7a, önceki nesile göre önemli iyileştirmelere sahip olacak. Cihazın Tensor G2 işlemcisi, 90Hz Samsung ekran ,kablosuz şarj destekleyen seramik bir gövdeye sahip olması bekleniyor. Eğer Google, ürünün fiyatında önemli bir artış yapmazsa Pixel 7a, 2023’ün en başarılı telefonlarından birisi olacaktır.

Yorum Yap