1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Plastik atıklardan elde edilen yakıtla çalışan hiper otomobil!

Plastik atıklardan elde edilen yakıtla çalışan hiper otomobil!
Plastik atıklardan elde edilen yakıtla çalışan hiper otomobil!
0

Tekrardan faaliyete geçen İtalyan otomobil tasarım atölyesi Bertone, yakın tarihindeki ilk modelin tanıtımının 21 Aralık’ta yapılacak. Şirket lansmana sayılı günler kala hiper otomobilin yeni teaser’ını paylaşıldı.

Şu an için araçla ilgili çok fazla detay mevcut değil. Fakat motorunun plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle üretilen sentetik yakıtla çalıştığını söylüyor. Birçok modern süper ve hiper otomobil gibi ortadan motorlu iki koltuklu bir coupe olarak karşımıza çıkacaktır.

Plastik atıklardan elde edilen yakıtla çalışan hiper otomobil!Tasarımda göze çarpanlar.

Dikdörtgen LED elemanlara sahip dar farlar kısmen Bugatti Chiron’un farlarına benzemekte. Görüntüler sayesinde ayrıca stop lambalarının desenine, egzoz sistemine, gömülü kapı kollarına, jantların tasarımına ve bir dizi başka ayrıntıya da gözatma şansına sahibiz.

Yeni modelin ilk teaser’ı geçtiğimiz ay yayınlanmıştır. Ayrıca, 2014 yılında iflas eden ve o zamandan beri iki kez el değiştiren stüdyonun 110. yıldönümünü kutlamak için planlandığı ortaya çıkartıldı. Şu anki sahipleri Ricci kardeşler geçmişte Daimler, Volkswagen Group, Stellantis ve Renault markalarıyla da çalışmıştır.

Yorum Yap