1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Playstation 5 için yeni Uncharted gelebilir.

Playstation 5 için yeni Uncharted gelebilir.
Playstation 5 için yeni Uncharted gelebilir.
0

Playstation’ın en sevilen oyun serilerinden olan Uncharted, uzun bir süredir yeni bir oyun ile karşımıza çıkmamakta. 2016 yılında Nathan Drake’in hikayesini bitiren Naughty Dog, 2017 yılında yayınladığı spin-off macera ile Uncharted serisine bir nokta koymuştur. Uzun süredir yeni bir Uncharted oyunu hakkında iddialar gelse de bu oyunun iptal edildiği düşünülüyordu ancak görünüşe göre Sony, yeni bir Uncharted oyunu üzerinde çalıştığı düşünülüyor

Ana geliştirici Naughty Dog olmayacak.

Playstation 5 için yeni Uncharted gelebilir.

San Diego’da yeni bir Playstation stüdyosunda Oyun Tasarımı için staj programı başlatan Sony, bahsi geçen iş ilanında önemli bilgilere yer verildi. Görünüşe göre bu yeni stüdyo, Naughty Dog ile beraber yeni bir oyun üzerinde çalışıyor ve bu oyun, Naughty Dog serilerinden birine bağlı olacaktır. Ayrıca bu projede ana geliştirici, yeni stüdyo olacakken Naughty Dog yardımcı geliştirici olacaktır.
Bahsi geçen oyun, Uncharted, The Last of Us ya da Jak And Dexter serilerinden birine bağlı olacak ancak Naughty Dog’un The Last of Us markasını başka stüdyolara vermesi düşünülmüyor. Jak and Dexter da uzun süredir arka planda olduğu için bahsi geçen projenin Uncharted serisine bağlı olması beklenmekte. Elbette bu proje hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor ve muhtemelen geliştirme aşamasının başlarında ancak Playstation 5 için önümüzdeki yıllarda belki yeni bir Uncharted oyunu görebiliriz.

Yorum Yap