1. Ana Sayfa
  2. Dijital

PlayStation’ın efsane yarış oyunu Gran Turismo, PC’ye gelmesi mümkün.

PlayStation’ın efsane yarış oyunu Gran Turismo, PC’ye gelmesi mümkün.
PlayStation'ın efsane yarış oyunu Gran Turismo, PC'ye gelmesi mümkün.
0

PlayStation’daki en yarış oyunu serisinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi’ye göre, Gran Turismo 7, PC’ye gelecek bir sonraki PlayStation’a özel oyun olması mümkün. Geliştirici Polyphony, yarış oyununu PC platformuna taşımayı düşündüklerini söyledi. Ancak popüler araba yarışı oyununun PC’ye ne zaman port edileceği konusunda herhangi bir bilgi alınamadı.

Gran Turismo PC versiyonu çıkabilir.

Gran Turismo World Finals’ta GTPlanet’e konuşan Kazunori Yamauchi, yarış simülasyonu için çok beklenen PC versiyonunun yakın gelecekte imkansız bir düşünce olmadığını ima etmiştir. “Gran Turismo, çok iyi ayarlanmış bir oyundur. Oyunu yerel 4K/60fps çalıştırabilecek çok fazla platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmanın yolu platformu daraltmaktadır. Bu, çok kolay bir olay değil fakat tabii ki, değerlendiriyoruz ve araştırıyor.” dedi.

PlayStation'ın efsane yarış oyunu Gran Turismo, PC'ye gelmesi mümkün.

Beğenilen yarış serisinin en son oyunu Gran Turismo 7, sekiz aydır PS4 ve PS5’tedir. Geliştirici ekip, daha iyi oyun deneyimi sağlamak için hatalarla birlikte donma, takılma, gecikme gibi çeşitli performans sorunlarını gidermek için çalışmıştır.
Son yıllarda God of War, Horizon,  Marvel’s Spider-Man,Uncharted gibi diğer PlayStation’a özel oyunların PC platformuna geldiği göz önüne alındığında, Gran Turismo 7 PC versiyonu olması imkansız değildir.

Yorum Yap