1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Razer el konsolu sonunda gün yüzüne çıkıyor.

Razer el konsolu sonunda gün yüzüne çıkıyor.
Razer el konsolu sonunda gün yüzüne çıkıyor.
0

Geçtiğimiz yıl sonlarında Qualcomm Snapdragon G3X Gen 1 yonga setinin lansmanında referans bir el konsolu açıklayan Razer uzun bir süre sessizliğe gömülmüştü. Bu süreçte AYA NEO gibi Çinli oyuncular sayısız el konsolu üretirken Razer sonbahar dönemini tercih etti.

Razer Edge 5G nedir?

Firmanın el konsolu Razer Edge 5G ismini taşıyor ve referans tasarım ile oldukça benzer. Cihazın kalbinde Snapdragon G3X Gen 1 yonga seti yer alıyor. Taşınabilir konsollar için geliştirilen bu yonga seti 144FPS oyunculuk, 10-bit HDR, 5G, Wi-Fi 6E, Elite Gaming gibi özellikler sunuyor.

Razer el konsolu sonunda gün yüzüne çıkıyor.

Razer Edge 5G konsolunda 6.65 inçlik Full HD+ OLED ekran yer alıyor ve 120Hz yenileme hızı sunuyor. Sistem aktif olarak sürekli soğutuluyor. 6000mAh batarya hızlı şarj destekli. Görüntüleri 4K olarak dışarı aktarabilen konsolda yayıncılık için bir de Full HD web kamerası taşıyor. Bununla birlikte sanal gerçeklik kasklarına da USB Tip-C üzerinden bağlanıyor.
Android işletim sistemi bu noktada masaüstü AAA dediğimiz oyunculuk segmentini devre dışı bırakıyor ve Google Play mağazasına bağımlı oluyor. Bununla beraber bulut oyun uygulamaları yüklü olarak gelecek. 5G ve Wi-Fi 6E sayesinde AAA oyunları gecikmesiz oynatabilecek fakat oyuncuların tercihini nasıl etkileyeceği merak konusu. Konsolun 15 Ekim tarihinde detaylandırılması düşünülüyor.

Yorum Yap