1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Renault’nun Volvo altyapısını kullanan yeni SUV modellerinden ilk ipuçları geldi.

Renault’nun Volvo altyapısını kullanan yeni SUV modellerinden ilk ipuçları geldi.
Renault'nun Volvo altyapısını kullanan yeni SUV modellerinden ilk ipuçları geldi.
0

Renault ve Geely’nin hibrit otomobil ortaklığı gittike şekilleniyor. İki otomotiv devi arasındaki ortaklığın ilk ürünü 2024 yılında piyasaya çıkarılacak. Kısa süre önce resmi ipucu görseli paylaşılan modelle ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.
Sürpriz olmayan bir biçimde Renault ve Geely ortaklığında gelecek ilk modelin bir SUV olduğunu görüyoruz. Söz konusu modelle ilgili detaylar henüz kısıtlı ancak altyapısıyla ilgili diğer tüm Renault modellerinden farklı olacağını biliyoruz. Zira bu modelde Volvo’nun Compact Modular Architecture (CMA) platformu kullanılacak.
Söz konusu model, baştan sona Güney Kore’de tasarlanan, geliştirilen ve üretilen bir model olacak. D-SUV segmentinde yer alacağı belirtilen modelde, ortaklığın da ana hedefi olarak yakıt tasarrufu sağlayan bir hibrit sistem kullanılacak. Renault Korea Motors tarafından Busan’da üretilecek model, 2024’ten itibaren hem Kore’de satışa sunulmasının yanı sıra diğer pazarlara da ihraç edilecek.
Paylaşılan silüete bakılırsa, son dönemin trendlerinden olan coupe-SUV formunda bir araçla karşılaşacağız. Henüz detaylar tam seçilemezse de keskin çizgilere, yüksek burun kısmına, ince gündüz LEDlerine ve bununla birlikte geniş hava girişlerine sahip olacağını tahmin edebiliriz. Aynı şekilde arka tarafta da öndeki sportif görünümü destekleyen bir yapıya sahip olacak gibi gözüküyor.

Renault Korea Motors hakkında.

Şirketin bu ismini bilmeyenler için kısaca bir bahsedelim. Renault, 1994 yılında faaliyete başlayan Samsung Motors isimli otomobil şirketinin yüzde 80’ini 2000 senesinde satın aldı. O dönemde şirketin adı Renault Samsung Motors olmak üzere değiştirildi. Söz konusu firma, Renault’nun bazı modellerini Kore’de üretip farklı logo ile isimle satışa sunuyordu. Bu yılın mart ayında alınan kararla şirketin adı Renault Korea Motors olarak yenilendi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap