1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Rivian’dan 12 bin aracını geri çağırma talebi.

Rivian’dan 12 bin aracını geri çağırma talebi.
Rivian’dan 12 bin aracını geri çağırma talebi.
0

Rivian’ın 12.212 aracını kapsayan geri çağırma talebi, gevşek bir somunun aracın sürücü hakimiyeti üzerinde negatif bir etkisi olması üzerine gerçekleştirildi. Bu problemden etkilenen araç sayısı, Rivian’ın bu yıl ürettiği hemen hemen bütün araçları kapsıyor. Araçlar arasında tüketicilere sunulan R1T ve R1S modellerinin yanı sıra Amazon’un teslimat kullanımına özel tasarlanıp üretilen kamyonları da bulunuyor.

Sorundan Amazon için üretilen teslimat araçları da etkilendi.

Rivian’dan 12 bin aracını geri çağırma talebi.

Amerikan Ulusal Otoyol Trafik Güvenlik Müdürlüğü (NHTSA) tarafından yapılan uyarı, ön üst kontrol kolunda bulunan bir gevşek somun, parçanın bulunduğu yerden ayrılmasına ve araç kontrolünün kaybına sebep olacağını dile getiriyor. Güvenlik raporuna göre bu hatadan etkilenen araç sahipleri, titreşim, yüksek gürültü ve ön süspansiyonda fazla sert tepki gibi dönüşleri hissedecekler.
Rivian CEO’su RJ Scaringe, tarafından yapılan açıklamada bu güvenlik açığına yönelik bir geri çağırma operasyonu içerisine girmekle tüketicilere en üst düzey güvenliği sunmayı amaçladığını belirtti. CNBC’nin röportajında ayrıca nadir durumlarda somunun tamamen gevşeyip bulunduğu yerden çıkmasının da mümkün olduğunu söyleyen CEO, durumun son derece nadir olduğuna da özellikle vurguladı. Rivian’ın özellikle erken aşamada bir araç üreticisi olduğu da dikkate alındığında araçlarını geri çağırıp doğru hizmeti vererek güvenliklerinin en üst düzeye çıkarılacağına inanılıyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap