1. Ana Sayfa
  2. Yatırım

Sağlık girişimi CureApp, Carlyle’dan dev yatırım aldı.

Sağlık girişimi CureApp, Carlyle’dan dev yatırım aldı.
Sağlık girişimi CureApp, Carlyle’dan dev yatırım aldı.
0

Japon sağlık girişimi olan CureApp Carlyle’dan 51,4 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin toplam yatırım miktarı 98 milyon dolara kadar yükseldi. Şirket Carlyle bu yatırım sayesinde şirketten hisse sahibi oldu. Şirket, yeni gelen yatırımı hipertansiyon tedavisi için geliştirilen reçeteli DTx uygulamasını piyasaya sürmek için kullanıcağını duyurdu.

Aynı zamanda doktor da olan girişimci Kohta Satake tarafından kurulan şirket, 2014’ten beri faaliyet göstermekte. CureApp şirketi, dijital tedavi uygulamalarının araştırıyor ve geliştiriyor. Şirket, alkol bağımlılığı, meme kanseri ve kronik kalp yetmezliği üzerine çalışmalar yapıyor. Cure App Nisan ayında serebrovasküler ve kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini yüzde 10,7 oranında azalttığı öğrenilen hipertansiyon DTx uygulaması için onay aldı. İki sene önce de sigara bırakma tedavi uygulaması için onay çıkmıştı. Dünya genelinde DTx pazarının 2027 yılına kadar 13,8 milyar dolara ulaşacağı bekleniyor.

Sağlık girişimi CureApp, Carlyle’dan dev yatırım aldı.

Bu büyük yatırım 2022’nin üçüncü çeyreğinde yapılan önemli yatırımlardan biri. Covid-19 pandemisinden dolayı dünya genelinde toplam ölüm sayısının ortalama 7 milyon kişiye yakın olduğu biliniyor. Bu, tüm dünya genelinde yaşanan en büyük sağlık kaynaklı sosyo-ekonomik kriz olarak açıklandı. Sağlık sektörünün pek çok alanı dijital platformlara taşındı. Bu platformlar, özellikle Covid-19 pandemisi durumunda hastalığın tespitinde, tedavi süreci ve sonrasında hastaların sağlıklı ve doğru hizmet görmesinde büyük önem taşıdı. Özellikle 2021 yılında yapılan yatırımlar büyük önem taşımaya başladı. 59 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştı.

Yorum Yap