1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Şaka mı yoksa gerçek mi? Twitter’dan sonra Tumblr da mavi tik için 8 dolar isteyecek!

Şaka mı yoksa gerçek mi? Twitter’dan sonra Tumblr da mavi tik için 8 dolar isteyecek!
Şaka mı yoksa gerçek mi? Twitter'dan sonra Tumblr da mavi tik için 8 dolar isteyecek!
0

2007 yılının şubat ayında kurulan Tumblr hem bir mikro blog platformu hem de bir sosyal medya sitesi olarak tanınıyor . Takipçi sayısı ortalamadan yüksek olan profillere kimlik doğrulama işlemi yapılıyor.

Tumblr da mavi tik rozeti için 8 dolar isteyecek.

Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk’ın stratejisini takip eden Amerikan menşeli bu platformda profilinin sahte olmadığını ve ilgili profilin kendisine ait olduğunu söylemek (resmiyette bu işleve sahip değil) isteyen kullanıcılar mavi tik simgeleri için 8 dolar ($7.99) ödeyecek.
Twitter’dan farklı olan Tumblr’ın bu hizmetini satın alan kişiler iki adet mavi tik rozetine sahip olacak. Bu site tarafından yayımlanan ilgili bildirinin altında ilginç bir uyarı var.
Bu uyarıda bu sembolün aslında bir profilin kimliğini doğrulamadığını, onun sadece rengi mavi olan önemli bir internet simgesi olduğu söyleniyor. çoğu kişi bunun Twitter’ın yeni politikalarıyla dalga geçmek amaçlı yapıldığını düşünüyor. Bu sistemin kalıcı olup olmadığını beraber göreceğiz.

Birçok gösterge bu açıklamanın kesinlikle Elon Musk’ın kararlarıyla eğlenmek niyetiyle yapıldığını gösterse de ileride neler olacağını henüz kestiremiyoruz. Tumblr daha önce de buna benzer bir uygulamayı 1 Nisan 2014 tarihinde bir günlüğüne hayata geçirmiştir ve daha sonra onu kaldırmıştı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap