1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Samsung, akıllı yüzük çalışmaları başladı: Oura Ring’e rakip geliyor!

Samsung, akıllı yüzük çalışmaları başladı: Oura Ring’e rakip geliyor!
Samsung, akıllı yüzük çalışmaları başladı: Oura Ring'e rakip mi geliyor!
0

Geçtiğimiz aylarda Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro akıllı saat modellerini piyasaya süren Samsung, son birkaç yıl içerisinde giyilebilir teknolojiler konusunda büyük başarılara imza atmış bulunmakta. Şimdi de teknoloji devi, yeni bir akıllı yüzük üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Kalp atış hızı sensörleri ve Kan basıncı ile gelecek.

Güney Koreli haber kaynağı Naver, şirketin geçtiğimiz yılın Ekim ayında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne akıllı yüzük ile ilgili bir patent sunduğunu ortaya çıktı. Söz konusu patent, Samsung imzalı yeni akıllı yüzüğün kan basıncını ve kalp atış hızını ölçmek için bir optik kan akışı ölçüm sensörü (PPG) ve bir elektrokardiyogram (EKG) sensörü içeriğini göstermekte.

Samsung, akıllı yüzük çalışmaları başladı: Oura Ring'e rakip mi geliyor!

Ayrıca Samsung, piyasadaki diğer akıllı yüzükler ile rekabet etmek için kullanıcıların akıllı yüzükle akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve TV’ler gibi bağlı cihazları kontrol etmelerini sağlayacak birkaç ekstra özellik üzerinde de çalışıyorlar. Buna ek olarak yeni yüzük, sıcaklık algılama, uyku izleme ve SpO2 izleme dahil olmak üzere Galaxy Watch 5’te bulunan diğer sağlık ve fitness izleme özellikleri için de destek sunulabilir.
Geliştirilmekte olan akıllı yüzük modeli hakkında Samsung cephesinden herhangi bir resmi bilgi paylaşılmamakta. Kaynaklar ise, geliştirme sürecinin henüz erken aşamalarında olduğunu söylemekte.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap