1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Samsung Bakım modu kullanıma çıkıyor.

Samsung Bakım modu kullanıma çıkıyor.
Samsung Bakım modu kullanıma çıkıyor.
0

Teknik servislerdeki cihazlardan son zamanlarda sızdırılan veriler çok önemli skandallara sebep olmuştu. Samsung bu nedenle teknik servisten önce veriler konusunda kullanıcılarına katı bir kontrol sunuyor.

Samsung Bakım modu nedir?

Yaz aylarında Çin ve Güney Kore’de testlere başlayan Samsung Maintenance yani Bakım modu teknik servise göndermeden önce akıllı telefonlarınızda yer alan kişisel verileri erişime yapmanızı sağlıyor.
Yeni özelliğe Ayarlar-Batarya menüsünden erişilebiliyor. Özelliği aktif ederek cihaz yeniden başlatıldığında kişisel verileriniz ve uygulamalarınız teknik servis tarafından erişilemez hale geliyor. Servis sonrasında kullanıcı özelliği kapattığında ise bu süreçte yüklenmiş uygulamalarla beraber verilerde siliniyor. Özellik ilgili menüden kapanabiliyor.
Samsung Bakım modu One UI 5.0 arayüzü içerisine entegre olarak geliyor. Global olarak dağıtım başlamış durumda. Galaxy S21 ve Galaxy S22 serilerinden belirli modeller yeni özelliğine erişebiliyor. 2023 sonuna doğru daha fazla cihaza yayınlanmış olacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap