1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Samsung, Galaxy Z Fold cihazlarına S-Pen girişi eklemek istiyor.Samsung, Galaxy Z Fold cihazlarına S-Pen girişi eklemek istiyor.

Samsung, Galaxy Z Fold cihazlarına S-Pen girişi eklemek istiyor.Samsung, Galaxy Z Fold cihazlarına S-Pen girişi eklemek istiyor.
Samsung, Galaxy Z Fold cihazlarına S-Pen girişi eklemek istiyor.
0

Katlanabilir akıllı telefon pazarının lideri Samsung, gelecek yıllarında bu pazarın çok daha büyümesini bekliyor. Pazarda birinciliğini korumak isteyen bu firma, bu doğrultuda Galaxy Z serisine büyük yenilikler yapmaya hazırlanıyor.

Samsung, Apple’ın 2024 yılında katlanabilir bir cihaz anlattığını düşünüyor.

TheElec ile görüşen Samsung MX, 2025 yılına kadar katlanabilir telefon pazarının yıllık %80 büyüme yaşayacağını ve parça tedarikçilerinin bu duruma hazırlanmaya başladığını söyledi. Ayrıca Samsung, 2024 senesinde Apple’ın katlanabilir bir cihaz tanıyacağını ve bu cihazın iPad tarzı olacağını düşünüyor.
Firma, Güney Kore pazarında 20 ve 30 yaşlı kullanıcıların iPhone cihazlarını katlanabilir Samsung cihazları için terk ettiğini söyledi. Görünüşe göre bu değişim, öncesinden üç ila dört kat daha yüksek oranda gerçekleşiyor.
Samsung katlanabilir telefonların daha ince ve hafif olmasını istiyor.

Güney Koreli teknoloji devi, katlanabilir telefon kullanıcılarının %90 oranında bu sektörde kaldığını ve sonraki cihazlarını da katlanabilir istediklerini belirtti. Katlanabilir telefon pazarı, genel telefon pazarının yalnızca %1’ini oluştursa da Samsung, sektörün inanılmaz oranda büyümesini bekliyor.

Bu doğrultuda kendi cihazlarının ve genel pazarın popülerliğini arttırmak isteyen firma, katlanabilir telefonlarının daha ince, daha hafif, daha sağlam ve ekran kırışıklığının daha az olması isteniyor. bununla beraber Samsung, kullanıcıların istediği S-Pen girişini de değerlendiriyor ve yeni Galaxy Z Fold modellerine bu özelliği yüklemeye hazırlanıyor.

Yorum Yap