1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Snapchat hedefini tutturamadı, hisseler çakıldı.

Snapchat hedefini tutturamadı, hisseler çakıldı.
Snapchat hedefini tutturamadı, hisseler çakıldı.
0

Pandemi döneminin sosyal medya platformlarında yaşattığı yükseliş artık sona erdi. Pandemi olmasa aslında 2020 yılında göreceğimiz kullanıcı ve gelir büyümesinde düşüşleri bu sene görmeye başlıyoruz.

Snapchat çakıldı.

Açıklanan üçüncü çeyrek tablolarına göre Snapchat toplam günlük aktif kullanıcı sayısını 363 milyona kadar çıkararak yıllık yüzde 16 büyüdü. Gelir ise 1.13 milyar dolar ile yüzde 6 büyüdü ama bu büyüme uzun bir süre sonra ilk kez tek hanelere indi.
Bu noktaya kadar her şey iyi görünse de , kâbus faaliyet kârında yaşanıyor. Firma 360 milyon dolarlık zararla neredeyse 4 kat artış yaşadı. Ağustos ayında duyurulan yeniden yapılanmanın şirkete maliyeti tam 155 milyon dolar oldu. Bu da faaliyet zararının büyümesine sebep oldu. Bilindiği üzere firmada 6000 kişinin işine son verilecek.
Diğer bir kritik durum ise dördüncü çeyrekte firmanın gelir konusunda net vizyon ortaya koyamaması. Yıl sonu dönemsel olarak zaten düşüşlere gebe olduğu için firma ancak son çeyreğin ikinci yarısına kadar beklediği geliri elde edebilecek.

Yorum Yap