1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Solana sahipleri uyarısı: Sahte güvenlik güncellemesi uyarısıyla cüzdanlar boşaltılıyor!

Solana sahipleri uyarısı: Sahte güvenlik güncellemesi uyarısıyla cüzdanlar boşaltılıyor!
Solana sahipleri uyarı: Sahte güvenlik güncellemesi uyarısıyla cüzdanlar boşaltılıyor!
0

Hackerlar, kullanıcıların kripto varlıklarını çalmak için Solana cüzdanı Phantom’un güvenlik güncellemesini taklit ederek phising saldırısı yaptı. Saldırganlar, NFT airdrop’ları aracılığıyla ulaştıkları kurbanların şifrelerini ele geçiriyorlar.

Hackerlar ilk olarak airdrop yöntemiyle kurbanlarına NFT’ler gönderiyor. Kullanıcılar NFT’leri almak istediğinde bir web sitesine yönlendiriyorlar. Sitede Phantom güncellemesi yapılması gerektiği yazıyor ve talimatlar yazmakta. Kullanıcılar talimatları takip ederek GitHub’dan kötü amaçlı bir yazılım indiriyor. Bu yazılım ile tarayıcı bilgileri,  şifreleri, çerezleri, geçmişi, SSH anahtarlarını ve diğer bilgileri ele geçiriliyor.

Solana sahipleri uyarı: Sahte güvenlik güncellemesi uyarısıyla cüzdanlar boşaltılıyor!Sahte adreste şu uyarı yapılarak kullanıcıları teşvik ediliyor:

“Tüm kullanıcılarının Phantom cüzdanlarını güncellemeleri gerekmekte. Bu, mümkün olan en kısa zamanda yapılmalı. Bunu yapmamak, Solana ağını kullanan bilgisayar korsanları nedeniyle para kaybına sebep olabilir. En son güvenlik güncellemesini almak için lütfen updatePhantom.com adresini ziyaret etmelisiniz.”

Yorum Yap