1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sony hareket yakalama sensörü duyurdu.

Sony hareket yakalama sensörü duyurdu.
Sony hareket yakalama sensörü duyurdu.
0

Faaliyet gösterdiği ana elektronik cihaz kategorilerinin yanında hemen hemen farklı sektörlere de hamleler yapan Sony bu kez içerik üreticileri hedefliyor. Mocopi hareket yakalama sensörleri 3D avatarlar oluşturmanızı sağlayacaktır.

Sony Mocopi nedir?

Sony Mocopi adıyla piyasaya sürülen hareket yakalama sensörü, topladığı verileri mobil uygulamaya göndererek akıcı 3D avatar oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca eklentiler ile Unity gibi farklı yazılımlarda kısa filmler oluşturmak mümkündür.
Sensörlerin toplamda 6 tane olması lazım zira bilek, bel, kafa ve ayaklardan veri toplanması gerekiyordur. Başka bir yazılıma gerek kalmadan uygulama bu verileri işleyebilir. 8 gram ağırlığındaki sensör 10 saate kadar pil ömrü sunmakta. IP68 ile su altında kullanıma da uygundur.

Sony Mocopi sensörünün fiyatı 358$ olarak belirlenmiştir. Tam bir set için 2000$’dan fazla ödemek gerekmekte. Kullanımı kolay olsa da bütçe açısından biraz üst seviye olacak gibi görünüyor. Mobil uygulama Xperia 1 ve Xperia 5 telefonları ile uyumludur.

Yorum Yap