1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sosyal medyada 79 milyon TL’lik dolandırıcılık.

Sosyal medyada 79 milyon TL’lik dolandırıcılık.
Ankara'da başlatılan ve 11 ilde düzenlenen eş zamanlı bir operasyon sosyal medya dolandırıcılığı işiyle uğraşan tam 58 kişiden 47'sinin gözaltına alınmasını sağladı. Sosyal medya dolandırıcılığı için büyük operasyon Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ,Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı koordineli bir şekilde çalıştı. Zanlıların ev ve işyerleri arandı. Bu aramalarda çok fazla elektronik cihaz ele geçirildi. Sözcü tarafından yayımlanan ilgili haberde bu operasyon aracılığıyla yapılan incelemelerde 79 milyon TL'lik bir dolandırıcılık yapıldığı tespit edildi. Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bu konu hakkında açıklama yaptı: "Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Bilişim Yoluyla Nitelikli Dolandırıcılık ve Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama suçlarından Ankara merkezli 11 ilde 58 şüpheli şahsa yönelik eş zamanlı bir operasyon yapılmış, 47 şüpheli şahıs yakalanarak Ankara iline getirilmiştir." “Yapılan operasyon kapsamında şüphelilerin ülke genelinde vatandaşların sosyal medya hesaplarını, haklarında şikayet varmış gibi algı oluşturduktan sonra gönderilen linklerle çalmak, kabinde çalınan hesaplardan, hesap sahiplerinin sosyal medya arkadaş grubuna yönelik yüksek kazanç vadeden paylaşımlar yaparak fazla sayıda vatandaş dolandırmıştır. Bu yolla 79.000.000 TL dolandırıcılık yapıldığı yapılan incelemeler sonucu anlaşılmıştır
0

Ankara’da başlatılan ve 11 ilde düzenlenen eş zamanlı bir operasyon sosyal medya dolandırıcılığı işiyle uğraşan tam 58 kişiden 47’sinin gözaltına alınmasını sağladı.

Sosyal medya dolandırıcılığı için büyük operasyon.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ,Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı koordineli bir şekilde çalıştı. Zanlıların ev ve işyerleri arandı. Bu aramalarda çok fazla elektronik cihaz ele geçirildi.
Sözcü tarafından yayımlanan ilgili haberde bu operasyon aracılığıyla yapılan incelemelerde 79 milyon TL’lik bir dolandırıcılık yapıldığı tespit edildi. Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bu konu hakkında açıklama yaptı:
“Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Bilişim Yoluyla Nitelikli Dolandırıcılık ve Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama suçlarından Ankara merkezli 11 ilde 58 şüpheli şahsa yönelik eş zamanlı bir operasyon yapılmış, 47 şüpheli şahıs yakalanarak Ankara iline getirilmiştir.”

“Yapılan operasyon kapsamında şüphelilerin ülke genelinde vatandaşların sosyal medya hesaplarını, haklarında şikayet varmış gibi algı oluşturduktan sonra gönderilen linklerle çalmak, kabinde çalınan hesaplardan, hesap sahiplerinin sosyal medya arkadaş grubuna yönelik yüksek kazanç vadeden paylaşımlar yaparak fazla sayıda vatandaş dolandırmıştır. Bu yolla 79.000.000 TL dolandırıcılık yapıldığı yapılan incelemeler sonucu anlaşılmıştır

Yorum Yap