1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Web3 oyuncuları için canlı yayın platformu geliştiren Stacked, 12,9 milyon dolar yatırım aldı.

Web3 oyuncuları için canlı yayın platformu geliştiren Stacked, 12,9 milyon dolar yatırım aldı.
Web3 oyuncuları için canlı yayın platformu geliştiren Stacked, 12,9 milyon dolar yatırım aldı
0

Teknoloji ve internetin geleceği olarak görülen Web3’ün popülerliğinin hızla artırdığını geçtiğimiz dönemlerde çok kez sizlere aktarmıştık. Günümüzde pek çok girişimin halihazırda başarılı olmuş çalışmalarını Web3 dünyasına taşıdığını görüyoruz.

Bu girişimlerden biri olan Stacked, yeni bir yatırım aldığını açıkladı. Stacked tarafından verilen bilgilere göre girişim, A serisi yatırımlarında 12,9 milyon dolar yatırım aldı. Stacked’in 12,9 milyon dolarlık yatırım turunu kripto odaklı yatırımlarıyla bilinen ABD merkezli Pantera Capital öncülüğünde gerçekleştiğini de ekleyelim.
Yatırım turuna, Pantera Capital’ın haricinde Z Venture Capital, LINE Ventures, GFR Fund , YJ Capital, Scale AI kurucusu Alexandr Wang, GOAT CEO’su Eddy Lu ve ayrıca OnePlus – Nothing kurucu ortağı Carl Pei de katıldı.

Geçtiğimiz senenin Mart ayında Alex Lin liderliğinde Los Angeles’ta kurulan Stacked, Web3 oyuncuları için Twitch benzeri bir yapı geliştiriyor. Web3 oyuncuları için canlı yayın odaklı bir platform üzerinde çalışan Stacked, önümüzdeki Aralık ayında Kuzey Amerika pazarı için kullanıma başlanıcak.

Stacked’in ana hedefinde ise Kuzey Amerika pazarının ardından Latin Amerika, Hindistan ve Güneydoğu Asya pazarlarına girebilmek. Stacked tarafından verilen bilgilere göre alınan bu yatırım, şirketin yeni pazarlara girebilmesi ve ekibini büyütmesi için kullanılacak. Son olarak Stacked’in kısa süre önce Valhalla isimli bir NFT koleksiyonu yayınladığını da aktaralım.

Yorum Yap