1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Steam kullanıcı sayısı 30 milyonu geçti!

Steam kullanıcı sayısı 30 milyonu geçti!
Steam kullanıcı sayısı 30 milyonu geçti!
0

Pandemi dönemi ile birlikte popülerlik açısından sıçramalar yaşayan Steam mağazası momentumu bozmadan devam etmekte. Bu hafta platformun en yüksek kullanıcı sayısı rekoru yenilendi.

Steam’den yeni rekor.

Güncellenen veri tabanına göre Steam platformu dün itibariyle pik kullanıcı sayısı olarak 30 milyonu geride bırakmış bulunuyor. Özellikle pandeminin ilan edilmesi ile birlikte başlayan panik döneminde 20 milyon kullanıcı sayısına gerileyen platform sonrasında hızlı toparlandı ve rekorları kırmaya başlamıştı. Önceki rekor 29.9 milyon kullanıcı sayısı idi anlık olarak platformda 21.2 milyon kullanıcı bulunmakta.

Steam kullanıcı sayısı 30 milyonu geçti!

Oyun tarafında ise 8.5 milyon oyuncu yer alıyor fakat bu yeni bir rekor değil. Şubat ayında 9.3 milyon oyuncu ile rekor halen geçmişe ait bir şekilde duruyor. Kalan kısım ise mağazasının farklı bölümlerini ziyaret eden kullanıcılardan oluşturuluyor.
Valve ilk etapta kendi oyunlarını satmak için faaliyete geçirdiği Steam mağazasını üçüncü taraf geliştiricilere de açınca oyun dünyasında yeni bir dönem başlamıştır. Steam sonrasında Epic Games başta olmak üzere Ubisoft Connect, Origin gibi pek çok benzer konsept ortaya çıkmış bulunmakta.

Yorum Yap