1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

Sürdürülebilir e-ticarete odaklanan Flora, 9 milyon dolar yatırım aldı.

Sürdürülebilir e-ticarete odaklanan Flora, 9 milyon dolar yatırım aldı.
Sürdürülebilir e-ticarete odaklanan Flora, 9 milyon dolar yatırım aldı.
0

Uğur Kaya ve Mithat Can Ulubay tarafından San Francisco’da kurulan Flora tarafından alınan bilgilere göre girişim, 9 milyon dolar tohum yatırım aldı. Teknoloji odaklı sürdürülebilir e-ticaret platformu olma amacıyla yola çıkan Flora, yatırım aldığını duyurdu. Uğur Kaya ve Mithat Can Ulubay tarafından San Francisco’da kurulan Flora tarafından alınan bilgilere göre girişim, 9 milyon dolar tohum yatırım aldığı söylendi.

Aldığımız bilgilere göre Flora’nın 9 milyon dolarlık tohum yatırım turuna,  Correlation Ventures, Fatih İşbecer, Gokul Rajaram, Climate Capital, D4 Ventures, Lux Capital, Esas Ventures,  23 Fund, Fırat İşbecer,  Paragon Ventures, Ramakant Sharma ve Rob Gabel gibi önemli yatırımcılar katıldığı söylendi. Sürdürülebilir ürünlere uygun fiyatlarla fazla erişim sağlama misyonuyla harekete geçen Flora, sürdürülebilir markaları satın alıp büyütüyor. Flora tarafından alınan bilgilere göre girişimin markaları 300 binin üzerinde müşteriye hizmet vermekte ve geleneksel alternatiflere kıyasla yılda 400 bin ağacın etkisine eş değer, 10 bin ton CO2 emisyonu tasarruf da sağlıyor.
Flora’nın sürdürülebilir markaları bulmak, finansal ve operasyonel performanslarını, sürdürülebilirlik etkilerini ve değer yaratma fırsatlarını belirlemek için kendi özel algoritmasını ve teknolojisini kullandığını da ekleyelim. Markaları platformuna entegre eden Flora, marka oluşturma, reklamcılık, pazarlama, tedarik zinciri ve ürün geliştirme alanındaki çalışmaları ile markaları genişletiyor. Mevsim değişikliğinin zamanımızın en büyük sorunu olduğunu belirten Flora kurucu ortağı ve CEO’su Mithat Can Ulubay, Flora’nın 2022 yılının 4. çeyreğinde ilk teknoloji odaklı sürdürülebilir e-ticaret yerini kurarak bu sorunu çözeceğini dile getirdi.

Yorum Yap