1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Surface Duo ve Surface Duo 2 için Android 12L güncellemesi paylaşıldı.

Surface Duo ve Surface Duo 2 için Android 12L güncellemesi paylaşıldı.
Surface Duo ve Surface Duo 2 için Android 12L güncellemesi paylaşıldı.
0

Surface Duo markası ile katlanabilir telefon pazarına farklı bir konsept ile giriş yapan Microsoft, cihazların yüksek fiyatı ve yazılım hataları ile ciddi anlamda eleştirilmiştir. Firmanın, cihazları için yeteri kadar yazılım desteği sunmaması da Surface Duo markasına olan güveni bir hayli azaltmıştır. En son Android 11 sürümüne erişimi olan Surface Duo ve Surface Duo 2, sonunda Android 12L güncellemesine kavuşacak.

Windows 11’e benzer bir tasarıma sahip.

Mart ayında tanıtılan Android 12L, tabletler ve katlanabilir cihazlar için özel olarak tasarlanmıştır. Büyük ekranda Android deneyimini iyileştirecek olan güncelleme, Surface Duo cihazlarında büyük tasarımsal yenilikler ile gelmekte. Windows 11’in tasarım altyapısını ve ikonlarını kullanan güncelleme, Android 12’in gizlilik ve güvenlik yeniliklerine de sahip olacak.
Ayrıca Android 12 ile karşımıza çıkan dinamik tema seçenekleri ve akıllı widgetlar da Android 12L güncellemesinde yer almakta. Cihazın Surface Slim Pen 2 ile kullanımı da iyileştirildi ve artık Slim Pen üzerinde tuşa basıldığında, kalemin bataryası ve seçili 4 uygulama otomatik olarak karşınıza çıkacak. Yazılım güncelleme konusunda oldukça problemli olan Microsoft, muhtemelen Surface Duo ve Surface Duo 2’ye yeni bir güncelleme daha vermeyecek.

Yorum Yap