1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Tecno telefoto lenslerde devrim yapıyor.

Tecno telefoto lenslerde devrim yapıyor.
Tecno telefoto lenslerde devrim yapıyor.
0

İsmini daha çok bütçe dostu akıllı telefonlar ile duyduğumuz ve yerli üretime de geçen Tecno, kamera tarafında sessiz ve sedasız devrim yapmaya devam ediyor. sene başlarında başlarında RGBW piksel işleme algoritmasını duyuran firma şimdi de çift prizma lensini tanıttı.

Tecno Eagle Eye Lens nedir?

bir yıl önce firma akıllı telefon kameraları konusunda 3 önemli yenilik duyurmuştu. RGBW algoritması hayata geçerken Sensor Shift için çalışmalar devam ediyor. Şimdiyse Eagle Eye Lens adındaki motorize edilmiş lens sistemi tanıtıldı.
Telefoto sensörlerde normalde OIS özelliği yer alıyor ve sabit nesnelerde titreşimleri en aza kadar indiriyor. Hareketli nesnelerde ise OIS çok fazla bir işe yaramıyor. İşte Eagle Eye Lens tam burada devreye giriyor.

Bu sistemde ilk defa çift prizmaya yer verilmiş. Tek bir eksen üzerinde ilk prizma +/-8°, ikinci prizma da +/-10° dönebiliyor. Böylece ikisi birlikte hareketli bir nesneyi bir eksende +/-16°, diğer eksende +/-20° olacak şekilde otomatikmen takip edebiliyor. Yapay zekâ kullanan sistem OIS tarafında da +/-6° aralığındaki sarsıntıları düzeltiyor.
Videolarda da kullanılabilen Eagle Eye Lens, araç yarışları veya spor karşılaşmaları gibi hareketli etkinliklerde de büyük bir fayda sağlayacak. Eagle Eye Lens özelliğinin gelecek yıl Premium akıllı telefonlarda yerini alacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap