1. Ana Sayfa
  2. İş Dünyası

Tesla’da kritik hata: 40 binden fazla aracını geri çağırıyor.

Tesla’da kritik hata: 40 binden fazla aracını geri çağırıyor.
Tesla'da kritik hata: 40 binden fazla aracını geri çağırıyor.
0

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bu yıl gerçekleştirilen geri çağırma operasyonlarına bir yenisini daha eklendi. Otomobil devi, yeni bir yazılımsal sorun sebebiyle binlerce Model X ve Model S aracı geri çağırıyor.

40 bin Model X ve Model S geri dönüyor.

Belirtilenlere göre Tesla araçlar için yaklaşık sekiz gün önce paylaşılan 2022.36 donanım güncellemesinde bozuk yollarda veya bir çukura girdikten sonra hidrolik direksiyon desteğinin azaltılmasına veya kesilmesine neden olan bir yazılımsal hata tespit etti. Bununla birlikte Tesla, sorundan etkilenen 2017 ila 2021 model 40,168 adet Model X ve Model S aracı geri çağırmakta.

Tesla'da kritik hata: 40 binden fazla aracını geri çağırıyor.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden (NHTSA) yapılan açıklamada, hidrolik direksiyon desteği kaybının çarpışma risklerini artırabileceğini dile getirdi.Tesla ise, geri çağırmayla ilgili olabilecek 314 aracın tespit edildiğini ancak herhangi bir trafik kazası yaşanmadığını söylendi. 
Ayrıca sorun hakkında çalışmalarını sürdüren otomobil devi, geri çağrılan araçların yüzde 97’sinden fazlası için özel bir düzeltmenin paylaşıldığını belirtti.

Yorum Yap