1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

TikTok, oyun dünyasında!

TikTok, oyun dünyasında!
TikTok, Oyun Dünyasında!
0

TikTok, ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar için yeni bir özellik sundu. Bu özellik Tiktok, kullanıcılarının uygulama içerisinde video akışının yanında uygulama içinde oyun oynanmasını sağlıyor. Şuan test aşamasında olan bu özelliğin yakın zamanda hayata geçmesi bekleniyor.

Test aşamasında olan bu özellikle beraber, Tiktok içerisinde 10 adet civarında oyun eklenmiş durumda. Tiktok kullanıcıları bu oyunları oynayabiliyor, oyun içi hareketlerini ve ilerlemelerini kaydedebiliyor, başarılarını diğer Tiktok kullanıcılarıyla paylaşabiliyor.

TikTok, Oyun Dünyasında!Oyun şirketi satın aldı.

Tiktok’un bu girişimi büyük teknoloji firmaları gibi kullanıcıları elde tutma çabasını gösterdiğini gösteriyor. Facebook, 2016 yılında Instant Games’i piyasaya sürdü ve Netflix de yakın zamanda platformuna oyunlar ekledi.

Geçen yıl büyük bir oyun stüdyosu olan Moonton Technology’yi satın alarak Çin’in en büyük oyun firması Tencent ile rekabete girdi.

Mini oyunlar

Tiktok bu özelliğiyle, HTML5 oyunlarına odaklanacaklarını belirtti. Tiktok bu konuda Zynga ile iş birliği yapacaklarını duyurdu aynı zamanda Zynga haricinden farklı yapım şirketleri ile görüştüğünü de belirtti. Bunlar;

  • Vodoo
  • Nitro Games
  • FRVR
  • Aim Lab
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap