1. Ana Sayfa
  2. Tüm Haberler

TikTok’ta yeni içerik üretme yolu: TikTok Now

TikTok’ta yeni içerik üretme yolu: TikTok Now
TikTok’ta yeni içerik üretme yolu: TikTok Now.
0

Eğlence platformu olan TikTok’un yaratıcı özelliklerine bir yenisi daha ekleniyor. TikTok Now adı verilen yeni platform ile, kullanıcılar o an ne yaptıklarını telefonlarının ön ve arka kamerasını birlikte kullanarak fotoğraf veya 10 saniyelik video olarak paylaşabilecek. TikTok Now, kullanıcılara içeriklerini paylaşmaları için bildirim gönderecek. Kullanıcıların arkadaşlarının içeriklerini izleyebilmesi için kendilerinin de içerik paylaşması gerekecek.

Kullanıcı deneyimine daha spontan bir yaklaşım kazandırmayı hedefleyenTikTok, kullanıcıların kendilerine en yakın hissettikleri ile olan etkileşimini bu yöntem sayesinde derinleştirmeyi amaçlıyor.
Gün geçtikçe binlerce TikTok içerik üreticisi “eğlence” kavramına yeni bir anlayış getiriyor. TikTok, kullanıcıların etkileşimli içerikler üretebileceği bir format olmakla birlikte kullanıcılara yeni ve heyecanlı toplulukları keşfedebilmeleri için de imkan sağlıyor.
TikTok Now kullanıcılar arasındaki bağı güçlendirecek.

TikTok’ta yeni içerik üretme yolu: TikTok Now.

TikTok Now, kullanıcıların birbirleri ile bağlantı kurmak için yeni ve eğlenceli bir deneyim sağlıyor. TikTok Now aracılığıyla kullanıcılar uygulamadan bildirim geldiği andan itibaren, o anı video yada fotoğraf olarak paylaşabilecek. Bu da TikTok kullanıcıları arasındaki bağın güçlenmesine olanak sağlayacak.

Test aşamasında olan bu yeni özelliğin, önümüzdeki haftalarda her kullanıcı için aktif olması hedefleniyor. Kullanıcı deneyimini sürekli güncellemeyi ve iyileştirmeyi amaçlayan TikTok, kullanıcıların fikirlerine göre TikTok Now formatını düzenlemeye sürekli olarak devam edecek.

TikTok Now özelliğinin topluluğun güvenliği ve gizliliği göz önünde bulundurarak geliştirildiğini belirten platform, bu yeni içeriklerin kimler tarafından görüntülenebileceğini de içerik üreticilerinin seçimine bırakıyor.

TikTok’ta yeni içerik üretme yolu: TikTok Now.

TikTok Now için güvenlik ilk öncelik.

En büyük önceliklerinden biri güvenlik olan TikTok, yeni özelliği kapsamında üretilen içerikler için sadece arkadaşlarla paylaşma olanağı sağlıyor. Bununla birlikte 16 yaş altı kullanıcıların da hesapları otomatik olarak gizliye alınacak. 18 yaş altındaki hiçbir kullanıcının içeriği keşfet bölümüne girmeyecek. 13-15 yaş arası kullanıcılar, uygunsuz yorumları engellemek için yorum yapma özelliğini yalnızca arkadaşlarıyla sınırlayabilecek.

18 yaşın üzerindeki kullanıcıların paylaşım seçenekleri ise daha kapsamlı olacak. Eğer böyle bir tercihte bulunurlarsa 18 yaş üstündeki kullanıcıların içerikleri kendi bölgelerindeki diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek fakat karşılıklı takipleşmediği kimseden yorum veya etkileşim sağlayamayacak.

Yeni özellikle beraber kullanıcılarına daha özel ve keyifli bir deneyim sunmayı hedeflediklerinin altını çizen TikTok, topluluğundan gelen her türlü geri bildirime açık olduğunu da belirtiyor. TikTok, topluluğundan bir şeyler öğrenmeye, TikTok deneyimini geliştirmeye, zenginleştirmeye ve daha çok genişletmeye devam edecek.

Yorum Yap