1. Ana Sayfa
  2. Dijital

Tim Cook, Apple aboneliklerine neden zam geldiğini açıkladı.

Tim Cook, Apple aboneliklerine neden zam geldiğini açıkladı.
0

Apple CEO’su Tim Cook, 2022 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçların açıklanması sırasında, Apple hizmetlerinin abonelik fiyatlarının neden arttığını dile getirdi.

Deneyimli yöneticiye göre bu durum teknik açıdan hizmetlerin işleyişiyle alakalı değil, Apple Music’in lisans maliyetlerinin yükselmesinden kaynaklanıyor dedi.
Apple TV+ daha değerli hale geldi.

Tim Cook, Apple aboneliklerine neden zam geldiğini açıkladı.

Bununla birlikte, film ve dizi sayısının arttığı Apple TV+ aboneliklerinin fiyatı da yükseldi. Cupertinolu şirket bu hizmetin son derece değerli hale geldiğini düşünmekte.

Apple’ın patronu konuyla ilgili olarak “Başlangıçta sadece kendi projelerimize odaklanıyorduk, dört veya beş dizimiz vardı ve fiyatlar oldukça uygundu. Şimdi çok daha fazla içeriğimiz var ve her ay daha fazla içerik çıkmakta. Hizmetin değerini yansıtmak için fiyatı artırdık” diye belirtti.

Tim Cook, tek aboneliğin hem Apple Music hem de Apple TV+’ı içermesi nedeniyle Apple One fiyatının arttığını da dile getirdi. Şirketin çeyrek gelirinin 90.1 milyar dolar, net kârının ise 20.7 milyar dolar olarak kayıtlara geçtiğini belirtelim.

Yorum Yap