1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Togg’dan Otomobil Fiyatları Hakkında Resmi Açıklama

Togg’dan Otomobil Fiyatları Hakkında Resmi Açıklama
Togg'dan Otomobil Fiyatları Hakkında Resmi Açıklama
0

Togg ile ilgili dikkat çeken bir gelişme gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalardan sonra gündeme gelen “900 bin TL” iddiaları, Togg tarafından kesin bir şekil de reddedildi. İşte Togg’un son dakika açıklaması…

Türkiye’deki otomobil tutkunlarının uzun süredir önemli gündem maddelerinden biri, Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen yerli otomobil. Yapılan son açıklamalara göre 29 Ekim’de yapılacak etkinlikte Gemlik’teki fabrikanın açılışı yapılacak ve yerli SUV, için artık üretim süreci başlamış olacak. Mart 2023’e geldiğimizde ise Togg’un piyasaya sürüldüğünü göreceğiz.
Togg için geri sayım devam ediyor; bu otomobillerle ilgili iddialar kazanı da kaynıyor. Özellikle de otomobilin fiyatı ile ilgili söylentiler, her geçen gün artıyor. Hatta geçtiğimiz haftalarda açıklama yapan Togg, ortaklarından Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Togg’un fiyatının 900 bin TL’den düşük olacağını ima etmiştir.

Togg, tüm iddiaları reddetti!

Togg’un resmi Twitter hesabından bir son dakika açıklaması paylaşıldı. Yapılan açıklama, yerli otomobille ilgili gündeme getirilen iddialarla ilgiliydi. Togg tarafından yapılan açıklamada, tüm iddialar kesin bir dille reddedildi. Doğru kaynağın kendileri olduğunu söyleyen Togg yetkilileri, varsayımlar üzerinden yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, yansıtamayacağını dile getirdiler.

Togg'dan Otomobil Fiyatları Hakkında Resmi Açıklama

Togg’un açıklaması şöyle:

“Gemlik Kampüsümüzün resmi açılışını yapacağımız 29 Ekim 2022 ve akıllı cihazımızın yollara çıkacağı Mart 2023 tarihi yaklaştıkça Togg’a olan ilgi artıyor.

Bu ilgi ve merakı gururla takip ediyor, markamızla ilgili ticari sır olmaktan çıkan her gelişmeyi düzenli olarak sosyal medya hesaplarımız ve basın bültenlerimiz aracılığıyla duyuruyor ve kamuoyunu gelişmelerden haberdar etmekteyiz.

Özellikle son haftalarda tamamı tahmine ve ya varsayıma dayanan beyanlar, şirket temsilcilerimizin ifadelerinin çarpıtılarak yorumlanması ve hayal ürünü iddialar maalesef ki dikkat çekici bir biçimde artmıştır. 

Markamız tarafından açıklanmış gibi gösterilerek;

  • Ön sipariş – satış kampanyası
  • Fiyat Listesi
  • Kendisini Togg, iş ortağı olarak tanıtan üçüncü kişi ve kurumların kamuoyunu yanıltmaya yönelik demeçlerinin, yayın ve ilanlarının arttığını gözlemlemekteyiz. 

Hedeflerimize adım adım yaklaştığımız bir dönemde bu tür soekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica etmekteyiz. Togg’un resmi hesaplarında yayınlanmamış haberler, hangi mecrada yer alırsa alsın gerçekliği şirketimiz tarafından teyit edilmemiş bilgilerdir.

Yorum Yap