1. Ana Sayfa
  2. Girişim

Türkiye’de bir ilk ‘’Meta Kafe’’ açılıyor!

Türkiye’de bir ilk ‘’Meta Kafe’’ açılıyor!
Türkiye’de bir ilk ‘’Meta Kafe’’ açılıyor!
0

Beklenmedik haber, Datça Belediyesi’nden geldi. Belediye resmi Twitter hesabından ilgi çeken gelişme hakkında şunları aktardı: Meta yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarının dijital medya okuryazarlığında bilinçlendirilmesi hedefiyle Meta Kafe isminde bir pop-up kafe açacağını duyurdu. Birleşik Krallık’tan sonra, ilk kez Türkiye’de fâliyete geçecek.

Ne zaman açılacak?

Meta Kafe

meta

18-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek ve Datça Limanı’nda kurulacak. Meta Kafe’de yaşça büyük sosyal medya sahiplerine görevli eğitmenler tarafından asılsız bilgi ve asılsız bilgileri yaymanın tehlikeleri. Bu gibi bilgilerle karşılaşıldığında yapılması gerekenler gibi ücretsiz eğitimler verilecek.
Süreç nasıl ilerleyecek?

Yaşça büyük sosyal medya kullanıcıları ücretsiz çayını, kahvesini içerken, görevli eğitmenler tarafından, dijital medya okuryazarlığı konusunda verilen eğitimlere katılacaklar. Datça Belediyesi’nin paylaşımına göre süreçte Meta’nın kendisinin yanında MetaWise, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Teyit ve Doğruluk Payı’nın desteği de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap