1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Twitter Blue nedir, Twitter mavi tik nasıl alınır?

Twitter Blue nedir, Twitter  mavi tik nasıl alınır?
Twitter Blue nedir, Twitter mavi tik nasıl alınır?
0

Twitter’da mavi tik almak için bundan sonra belli şartları karşılamanız gerekmiyor. Elon Musk’ın yönetiminde kullanıma açılan Twitter Blue sayesinde herkes, sosyal medyada mavi onay rozeti kullanabilir. Üstelik onaylanmış bir hesap başvurusu yapmanız gerekmiyor. Peki, gereklilikleri sağlamadan ve herhangi bir başvuru yapmadan Twitter’da mavi tik nasıl alınır? Bu bağlamda merak edilen Twitter Blue nedir, nasıl alınır? sorusunu yanıtlıyoruz.

Twitter Blue nedir ?

Twitter Blue nedir kısaca açıklamak gerekirse; Twitter Blue, hesaba mavi tik (mavi onay rozeti) ekleyen ve Tweet düzenleme, geri alma gibi premium özellikler sağlayan aboneliktir. Twitter Blue aboneliği isteğe bağlıdır ve aylık abonelik ücretini ödediğiniz sürece Twitter premium özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Peki, Twitter dan mavi tik almak için nasıl Twitter Blue abonesi olunur?
Mavi onay işareti, Twitter Blue aboneliğinin önemli bir parçasıdır. Twitter Blue’ya abone olduğunuz anda hesabınızın aktif olup olmadığına, tanınmış biri olup olmadığına bakılmaksızın ve mavi onay rozeti eklenir.

Fakat, Twitter’ın herhangi bir bildirimde bulunmadan, tamamen kendi takdirine bağlı olarak para iadesi yapmadan mavi onay işaretini profilinizden kaldırma yetkisi var. Doğrulanmış hesaplardan gelen bildirimler verified (onaylanmış) adında ayrı bir sekmede gösterilir ve buna dokunduğunuzda Twitter Blue aboneliğiyle veya Twitter onaylama gerekliliklerini karşılayarak onaylanmış hesaplardan tweetleri görürsünüz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap