1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Ubisoft oyunları Steam’e geri dönüyor: Assassin’s Creed Valhalla platformda satışa sunulacak.

Ubisoft oyunları Steam’e geri dönüyor: Assassin’s Creed Valhalla platformda satışa sunulacak.
Ubisoft oyunları Steam’e geri dönüyor: Assassin’s Creed Valhalla platformda satışa sunulacak.
0

Dünyanın en ünlü oyun geliştirici ve yayıncılarından olan Ubisoft, uzun bir süre PC platformunda oyunlarını hem kendi mağazası hem de Steam üzerinden yayınlıyordu ancak bu durum, geçtiğimiz yıllarda değişmiştir. Assassin’s Creed Valhalla ve Far Cry 6 oyunları için Epic Games ile anlaşma yapan ve Anno 2070, Assassin’s Creed Liberation HD ve Silent Hunter 5 oyunlarını Steam platformundan kaldıran Ubisoft, Steam platformuna geri döneceğini duyurdu.

Assassin’s Creed Valhalla 6 Aralık’ta Steam’de satışa çıkacak.

Ubisoft yetkilisi Jessica Roache “Ubisoft Connect ile oyunlarımızı farklı ekosistemlere nasıl ulaştıracağım sürekli değerlendiriyoruz” dedi ve Assassin’s Creed Valhalla’nın Steam platformunda satışa sunulacağını doğruladı. Roache, bundan sonra çıkacak tüm oyunların Steam’de satışa sunulup konulamayacağı hakkında bir bilgi vermedi ancak Eurogamer Dan gelen bilgilere göre Anno 1800 ve Roller Champions da yakında platforma eklenecek.
Daha önce Valve’ın oyun satışlarından aldığı komisyonu eleştiren Ubisoft, Epic Games Store ile anlaşan ilk büyük yayıncılardan olmuştu. Ancak Roache’a göre firma, Valve ile bağlarını hiç kesmedi ve görünüşe göre bu bağlar yakında daha da güçlenecek. Daha önce Valve’ın platformundan kaldırılan Anno 2070, Assassin’s Creed Liberation HD vs Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic oyunları da tekrardan Steam’de satışa sunuldu.

6 Aralık 2022’de satışa sunulacak Assassin’s Creed Valhalla’nın Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun bu platformdaki fiyatı ise hala açıklanmadı. Ubisoft, Steam Deck için oyunların doğrulanması konusunda Valve ile birlikte çalışıp çalışmayacağı hakkında bir bilgi vermedi fakat görünüşe göre ileride daha fazla Ubisoft oyunu Stam Deck üzerinden erişilebilir olacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap