1. Ana Sayfa
  2. Yatırım

VOLE, Re-Pie’dan 40 milyon dolar değerleme ile yatırım aldığını duyurdu!

VOLE,  Re-Pie’dan 40 milyon dolar değerleme ile yatırım aldığını duyurdu!
0

Spor odaklı mobil bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkan VOLE, yatırım aldığını duyurdu!

GittiGidiyor kurucularından olan Zafer Tolga Kabataş ve Sinan Aras tarafından kurulan Vole’yi ilk olarak 2017 yılının Haziran ayında aktarmıştık. Ünlü kullanıcılarıyla dikkat çeken spor odaklı sosyal ağ olarak karşımıza çıkan VOLE, yatırım aldığını duyurdu.
VOLE, 7,3 milyon TL yatırım aldı. Bu yatırımın 40 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim. Edindiğimiz bilgilere göre VOLE’nin 7,3 milyon TL’lik yatırımı Re-Pie Portföy’ün iki farklı karma yatırım fonundan geldi.

mobil-uygulama-vole

2017 yılında kurulan VOLE’nin en eski yatırımcıları arasında ise Ömer Aras, Varol Civil, Melih Ödemiş, Mehmet Sözen, Volkan Kızıltan, GETİR ve Socios gibi isimler yer almıştı. VOLE tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, 5 yıl içinde 12 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumda.

Alınan yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan VOLE kurucu ortağı olan Zafer Tolga Kabataş, şirketin son iki yıldır karlı durumda olduğunu duyurdu. Yıldan yıla 4 kat büyüdüklerini de söyleyen Kabataş, Re-Pie yatırımının sermaye ihtiyacından çok Re-Pie’ın yönetici ortaklarının dünya ilişkilerinin değeri ve VOLE’nin 12 ay içinde yapmayı planladığı Seri A yatırım turu için hazırlık olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum Yap